Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Šrí Bhausaheb Maharádž (1843 - 1913) žil v Inčigiri. Mistr Siddharáméšvara Maharádže.

Šrí Siddharaméšvar Maharádž (1888 - 1936), Mistr Nisargadatta Maharádže a Randžita Maharádže.

Šrí Nisargadatta Maharádž (1897 - 1981), realizovaný Mistr, který žil v Bombaji.

Dásbódh

Toto oblíbené dílo Šrí Bhausaheba Maharádže napsal Šrí Samartha Rámdás v 17. století.

Vše je iluze  /   Oddanost po Seberealizaci

1. a 2. část přednášek Šrí Siddharaméšvara, zaznamenané žákem Nisargadattou.

Já Jsem To

Rozhovory Šrí Nisargadatta Maharádže s žáky. Knihu sestavil M. Frydman a Maharádž ji schválil.

Aktuality

26. 5. 2020 - advaita

maharaj_nirupana4.jpgMaharadž: Dokud je zde tělo, jste tímto vědomím, ale jakmile tělo i vědomí odejdou, jste tím původním stavem, na který se toto vše navršilo jako dočasný stav. Váš přirozený stav je neměnný a věčný. Nesnáze přicházejí, protože všichni pátráte po Tom, zapomínajíce, že To je tím, co jste. Vy, jako subjekt se hledáte jako objekt. Jste tím, co hledáte. Ve chvíli, kdy je tu nějaký postoj, je tu strach. Každý, kdo zaujal postoj hledajícího, bude nucen následovat tradiční praktiky a všechna omezení hledajícího. Jaký smysl má toto vše, co vám říkám? Je to přímý útok na totožnost s tělem a myslí. Dokud tu je toto ztotožnění, bude můj přímý útok pokračovat.


19. 5. 2020 - advaita

maharaj_nirupana_8.jpgMaharadž: Pouze buďte takoví, jací jste. Nevytvářejte si představy či obrazy. Vaše tělo i podoba se během vašeho života neustále měnily a žádná z těchto podob nezůstala stejná. Po 25 letech se tělo vzdá této podoby a nabude podoby starého člověka. Později i ta odejde. Kdyby byly skutečné, tak by přetrvaly, jsou však neskutečné. Princip „já jsem“ nemá žádnou formu, barvu ani vnější podobu. Skrze tyto vnější podoby se radujeme nebo trpíme, ale nic není skutečné; všechny zkušenosti, které získáte, jsou neskutečné. Ať už pláčete nebo se smějete, je to jen podoba pro danou chvíli – v další chvíli se to změní. Někteří lidé jsou experti v pláči, křiku, lamentování jen pro určitou chvíli. Dokud je tu tělo, bude tu i tato prchavá, neustále se měnící „show“. A nakonec toto samotné vědomí, skrze které vidíte svět, skončí. Dny těla i vědomí jsou sečteny.


12. 5. 2020 - advaita

maharaj_audio2sm.jpgTazatel: Takže nakonec, je to takto jednoduché: je to pouze zbavování se myšlenek – to je pravda.
Maharadž: To není jen tak malý úspěch. Můžete sice cítit, že jste ve stavu bez myšlenek, ale na určité úrovni vás může myšlenka z ničeho nic přepadnout. Bylo mnoho takzvaných světců, kteří přestože dosáhli tohoto stavu bez myšlenek, stejně nakonec poklesli.


5. 5. 2020 - advaita

nisargadatta_nirupana2s.jpgTazatel: Může nám Swámidží Maharadž doporučit jednu věc, abychom mohli zakusit věčný klid?
Maharadž: Mám velmi jednoduchý lék, a tím je, že já nejsem tělo. Kdyby byl svět skutečný, mohla by zde být nějaká léčba, ale svět skutečný není. Cokoliv, co děláte, je zbytečné. Navzdory svému úsilí, všude vidíte tento chaos. Nemůžete ho zastavit – je v nepřetržitém stavu změny, ale všechno to je neskutečné. Po vyslechnutí těchto promluv získáváte a uchováte si poznání, anebo se vám zde veškeré poznání, které jste měl, rozplynulo?


28. 4. 2020 - advaita

nirupana_16.jpgTazatel: Jak mám následovat to, co Maharadž říká, když mám na starosti tolik věcí – rodinu atd.?
Maharadž: Vaše vědomí samotné se o vše postará. Hleďte na své vědomí jako na Boha. Ihned po probuzení, než se pustíte do svých každodenních aktivit, meditujte na toto vědomí, toto „jáství“, uctívejte je po určitou dobu. A předtím, než večer upadnete do spánku, opět spočívejte v tomto vědomí, „jáství“. Buďte mu oddáni a v tomto naladění usínejte. Tímto vědomím, které medituje na „Já“, se vám toto „Já“ odhalí.


 

Archiv aktualit