Nová kniha:


Tat Tvam Asi / Ty jsi To – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1975 – 1980.  Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


Paramátman ve všem a v každém – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1954 – 1956. Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


proste_budte_n.jpgJóga Vásištha, nebo též Mahá Rámajána, je starý indický text pojednávající o tom, jak mudrc Vasištha předává princi Rámovi učení o podstatě jedince, světa a Bytí vůbec. Text je plný rozmanitých příběhů, které mají Rámovi ukázat cestu k pochopení či nazření Skutečnosti a naplnění života. Jde o překlad z anglické verze od Svámího Vénkatéšánandy (zkrácené ze sanskrtského originálu přibližně na třetinu) doplněný sanskrtským slovníkem a vysvětlivkami. Kniha má téměř osm set stran, je vázána v pevné vazbě a obsahuje barevné ilustrace. V podobném rozsahu toto dílo dosud česky nevyšlo. Všechny další podrobnosti o knize najdete na stránkách www.samhita.cz.


proste_budte_n.jpgÁtma-bódha neboli „Poznání Já“ je krátké dílo shrnující základní principy učení advaita-védánty. Tradičně bývá připisována Ádi Šankaráčárjovi (8. stol.), ale o jeho autorství se vedou spory. Jestli byl autorem skutečně Ádi Šankaráčárja nebo někdo jiný není pro nás asi až tak podstatné. Důležitý je obsah tohoto textu, kterému je i tradičně přikládána vysoká hodnota. Také Ramana Maharši přeložil tento text ze sanskrtu do tamilštiny (resp. opravil existující tamilský překlad). Překlad ze sanskrtu - David Dostal. Kniha vyšla jen v elektronické podobě a je volně ke stažení: PDF, EPUB, MOBIAudio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

9) Pálany

Nahrávky a texty

 
 

1) DZÓ DZÓ RÉ SIDDHARÁMA - R


 

5) - - -

  • není ve zpěvníku
 
 
 

1) DZÓ DZÓ RÉ SIDDHARÁMA - T

 

6) DZÓ DZÓ RÉ GURU SIDDH.

 
 
 

1) DZÓ DZÓ RÉ SIDDHARÁMA - T - BIS

 

7) PÁLAKHA TAVA

 
 
 

2) NIDZA NIDZA RÉ

 

8) DZÓ RÉ UMADÍŠÁ

 
 
 

3) PÁLÁNA TUDZÁ GURUNÁTH


 

9) DZÓ RÉ NISARGADATTA

  • nahrávka chybí
 
 
 

4) HÁLA-VITÉ MÍ - R

 

10) DZHÓPARÉ GURUNÁTHA

  • nahrávka chybí

 

 
 
 

4) HÁLA-VITÉ MÍ - T

 

11) DZÓ RÉ RANADŽITA

  • nahrávka chybí
 
 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.