Nová kniha:


Tat Tvam Asi / Ty jsi To – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1975 – 1980.  Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


Paramátman ve všem a v každém – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1954 – 1956. Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


proste_budte_n.jpgJóga Vásištha, nebo též Mahá Rámajána, je starý indický text pojednávající o tom, jak mudrc Vasištha předává princi Rámovi učení o podstatě jedince, světa a Bytí vůbec. Text je plný rozmanitých příběhů, které mají Rámovi ukázat cestu k pochopení či nazření Skutečnosti a naplnění života. Jde o překlad z anglické verze od Svámího Vénkatéšánandy (zkrácené ze sanskrtského originálu přibližně na třetinu) doplněný sanskrtským slovníkem a vysvětlivkami. Kniha má téměř osm set stran, je vázána v pevné vazbě a obsahuje barevné ilustrace. V podobném rozsahu toto dílo dosud česky nevyšlo. Všechny další podrobnosti o knize najdete na stránkách www.samhita.cz.


proste_budte_n.jpgÁtma-bódha neboli „Poznání Já“ je krátké dílo shrnující základní principy učení advaita-védánty. Tradičně bývá připisována Ádi Šankaráčárjovi (8. stol.), ale o jeho autorství se vedou spory. Jestli byl autorem skutečně Ádi Šankaráčárja nebo někdo jiný není pro nás asi až tak podstatné. Důležitý je obsah tohoto textu, kterému je i tradičně přikládána vysoká hodnota. Také Ramana Maharši přeložil tento text ze sanskrtu do tamilštiny (resp. opravil existující tamilský překlad). Překlad ze sanskrtu - David Dostal. Kniha vyšla jen v elektronické podobě a je volně ke stažení: PDF, EPUB, MOBIAudio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

12) Púdžá

Nahrávky a texty

 
 

1) DHJÁNAMULAM GURURMÚRTI


 

12) DŽANMÓDŽANMÍČÉ SANČÍTÁ - T

 
 
 

2) ÓM KÁRA-SVARÚPA

 

12) DŽANMÓDŽANMÍČÉ SANČÍTÁ (bis) - T

 
 
 

3) SADÁ MÁDZE DÓLÁ

 

13) DÉVA TOČI SANTA

 
 
 

4) GŇÁNIJÁNČÁ RÁDŽÁ

 

14) LAHÁN THÓRA - T

 
 
 

5) SADGURUVÁČÓNI


 

15) BHAKTA ZAI DÉVÁTÁJÍ

 
 
 

6) TUZA PÁHATÁ SAMÓRI

 

16) DŽANMÓDŽANMI ÁMHI

 
 
 

6) TUZA PÁHATÁ SAMÓRI (bis)

 

17) KÉTAKIČJÁ ZÁDÁ

 
 
 

7) NAKÓ BRAHMAGŇÁNA

 

18) HÉČI THÓRA BHAKi

 
 
 

8) RÚPA DÁVI BÁRÉ ÁTÁ

 

19) BHAKTIRÚNA GHÉTALÉ MÁZÉ

 
 
 

9) DÉVA PÚDŽÁ

 

20) PAHILI MÁZI ÓVI

 
 
 

10) DÉVA MÁZA MÍ DÉVÁČÁ

 

21) SAKALAČA NITJAPÁTHA

 
 
 

11) ÁDŽI SÓNIJÁČÁ DIVASA

 

~

 
 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.