Nová kniha:


Tat Tvam Asi / Ty jsi To – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1975 – 1980.  Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


Paramátman ve všem a v každém – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1954 – 1956. Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


proste_budte_n.jpgJóga Vásištha, nebo též Mahá Rámajána, je starý indický text pojednávající o tom, jak mudrc Vasištha předává princi Rámovi učení o podstatě jedince, světa a Bytí vůbec. Text je plný rozmanitých příběhů, které mají Rámovi ukázat cestu k pochopení či nazření Skutečnosti a naplnění života. Jde o překlad z anglické verze od Svámího Vénkatéšánandy (zkrácené ze sanskrtského originálu přibližně na třetinu) doplněný sanskrtským slovníkem a vysvětlivkami. Kniha má téměř osm set stran, je vázána v pevné vazbě a obsahuje barevné ilustrace. V podobném rozsahu toto dílo dosud česky nevyšlo. Všechny další podrobnosti o knize najdete na stránkách www.samhita.cz.


proste_budte_n.jpgÁtma-bódha neboli „Poznání Já“ je krátké dílo shrnující základní principy učení advaita-védánty. Tradičně bývá připisována Ádi Šankaráčárjovi (8. stol.), ale o jeho autorství se vedou spory. Jestli byl autorem skutečně Ádi Šankaráčárja nebo někdo jiný není pro nás asi až tak podstatné. Důležitý je obsah tohoto textu, kterému je i tradičně přikládána vysoká hodnota. Také Ramana Maharši přeložil tento text ze sanskrtu do tamilštiny (resp. opravil existující tamilský překlad). Překlad ze sanskrtu - David Dostal. Kniha vyšla jen v elektronické podobě a je volně ke stažení: PDF, EPUB, MOBIAudio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

5) Šédzáratí

Nahrávky a texty

 
 

1) ZHÁLÁ UŠÍRA ÁTÁ - T


 

7) KARI SUKHÉ - T

 
 
 

1) ZHÁLÁ UŠÍRA ÁTÁ - R

  8) - - -
  • není ve zpěvníku
 
 
 

2) Nidza Siddhar. átá zóparé - T

 

9) BAHU RÁTRA DZHÁLÍ - T

 
 
 

2) Nidza Siddhar. átá zóparé - R

 

10) NIZA NIZA PRABHÓ - T

 
 
 

3) Zopa átá sadguru sadajá - T


 

11) GŇÁNA GHANÁ - T

 
 
 

3) Zopa átá sadguru sadajá - R

 

12) PAVALÁ PRASÁDA

 
 
 

4) Nidza Siddhar. átá - T

 

12) PAVALÁ PRASÁDA - R

 
 
 

4) Nidza Siddhar. átá - R

 

13) Bahurátra hóta átá

  • nahrávka chybí
 
 
 

5) Nizaré niza tu gururájá

  • nahrávka chybí
 

14) Guru Ranadžita tátá

  • nahrávka chybí
 
 
 

6) RÁTRA BAHU - T

 

~

 
 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.