Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

15. března 1981 – Ve stavu Džňánina neexistuje dotek „jáství“ (z knihy Před vědomím)

2. 3. 2021 - advaita

Maharadž: Vy si pouze hrajete se slovy a jejich významem, ale nejdete ke kořenu, z něhož slova vycházejí. Nikdo nejde ke kořenu. Jste fascinováni hrou, projevem. Čím jste, když není opora těla a mysli dostupná? Já jsem ve stavu za utrpením a radostí. Říká se, že je-li realizováno poznání, oddanost neustále přetrvává. Ale ve skutečnosti již zde nezůstala žádná osobnost. Otázka oddanosti nepřichází v úvahu. Oddanost komu? Ačkoli tvrdí, že oddanost tu je – tak možná jako pomoc a vedení pro ostatní hledající.

15. března 1981

Maharadž: Nemám tendenci shromažďovat víc lidí a vykládat poznání, protože již nejsem schopen předat vám sám sebe jako něco hmatatelného. Krišnamurti mluví, já také mluvím – není na tom ani kousek pravdy. Nahráváte si tyto promluvy a přepisujete je, ale nakonec v tom není ani kousek pravdy. Jakmile je realizováno, že to je jen celkové dění projeveného vědomí a že zde není žádná individuální entita, pak je otázka osvobození, zrození či smrti, anebo konatele dělajícího cokoliv, vyloučena. Obvykle se ve jménu duchovna vykládá nějaké poznání. Poznání je ve sféře pěti elementů, a dokud je zde poznání „já jsem“, hovoří se o něm jako o skutečném nebo neskutečném. Je to produkt poznání „já jsem“. Džňánin je stav, z něhož se uskutečňuje pozorování poznání „já jsem“. Ve stavu Džňánina neexistuje dotek „jáství“ (je to stav prostý kvalit) a není poznáním – poznání značí „jáství“. Dejme tomu, že zde nejsou žádné myšlenky, zastaví se čas, ale prostor zůstává. Stav bez myšlenek je podobný tomuto prostoru. Já jsem svědek toho, že je zde bezmyšlenkovitý stav, a tím je „Já“, „já jsem“, bytí. Protože je tu bytí, po odstranění všech nečistot včetně myšlenek, pomine také čas a je tu prostor a podstata bytí. Když tento stav skončí, je to Absolutní stav, něco jako sladký stav. Vy si pouze hrajete se slovy a jejich významem, ale nejdete ke kořenu, z něhož slova vycházejí. Nikdo nejde ke kořenu. Jste fascinováni hrou, projevem. Čím jste, když není opora těla a mysli dostupná? Já jsem ve stavu za utrpením a radostí. Říká se, že je-li realizováno poznání, oddanost neustále přetrvává. Ale ve skutečnosti již zde nezůstala žádná osobnost. Otázka oddanosti nepřichází v úvahu. Oddanost komu? Ačkoli tvrdí, že oddanost tu je – tak možná jako pomoc a vedení pro ostatní hledající.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková