Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

23. února 1981 – Kde je otázka poznání nebo nevědomosti, pokud zde nejste? (z knihy Před vědomím)

29. 12. 2020 - advaita

Maharadž: Pokud jste opravdu pochopili podstatu věci, nemůžou vyvstat žádné otázky. Otázky vznikají pouze entitě a jsou převážně typu: „Co můžu dělat?“ Kdo bude chtít něco vědět tam, kde není přítomno „já“? Každý projev je jevem ve vědomí, je vnímán a rozpoznáván vědomím. Je zde pouze projev fungování a vnímání.

23. února 1981

Maharadž: Pokud jste opravdu pochopili podstatu věci, nemůžou vyvstat žádné otázky. Otázky vznikají pouze entitě a jsou převážně typu: „Co můžu dělat?“ Kdo bude chtít něco vědět tam, kde není přítomno „já“? Každý projev je jevem ve vědomí, je vnímán a rozpoznáván vědomím. Je zde pouze projev fungování a vnímání.

Tazatel: Moje mysl příliš usiluje, aby bylo vědomí ve vědomí.

Maharadž: Neposlouchal jste pozorně to, co jsem vám říkal. Slova k vám nedorazila. Řekl jsem, že vědomí je zde vždy, a cokoliv, co se děje, je ve vědomí, tak nechte vědomí zůstat ve vědomí. Proč se snažíte do toho vměšovat, považujíce se za oddělenou entitu? Vše, co je, je vědomí.

Tazatel: Mohu se zeptat na význam utrpení?

Maharadž: Nyní rozvíjíte další koncept – a to, že je zde něco významného či smysluplného za utrpením. Tento koncept samotný vás uškrtí, spoutá. Jak vám může dát poznání nějaký koncept vycházející z vás? Vy se musíte zbavit všech konceptů. Jste přesně tou základnou, z níž koncepty vycházejí. Vy nejste koncepty, vy jste před koncepty. O tom musíte být pevně přesvědčen.

Tazatel: Mám koncepty potlačit?

Maharadž: Nechte je být. Pozorujte jejich vznik a zánik. Vy jste od konceptů oddělen, neztotožňujte se s nimi.

Tazatel: Nejde mi to.

Maharadž: Kam se poděly koncepty, jestliže nejste? Kde je otázka poznání nebo nevědomosti, pokud zde nejste? Základní koncept „já jsem“ se drží těla jako své totožnosti. Odtud pocházejí všechny potíže. Dospějete někdy k závěru, že nejste koncept?

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková