Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - Úterý 13.10. 2020 od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

13.10. MalýVelký strom, Praha

27.10. MalýVelký strom, Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech



Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

11. listopadu 1980 – Ať jste kdekoliv, buďte upřímný a oddaný pouze svému vlastnímu bytí

16. 6. 2020 - advaita

maharaj_nirupana7.jpgMaharadž: Potom, co jste si vyslechl má drsná slova, už zítra možná nepřijdete, to nevadí. Já opakuji znovu a znovu, že můžete obcházet svět kolem dokola, ale nikdo vám poznání nedá. Sestupte ke svému vlastnímu „Já“. Odevzdejte se svému vlastnímu bytí a to samo vám poskytne veškeré poznání pro vás nezbytné – nikdo jiný to neudělá. Vy se ale nedotazujete, nepátráte po tom, jen slepě následujete duchovní rituály.

11. listopadu 1980

Maharadž: Všude kolem je spousta Mudrců a Světců, ale stále touží být, rádi by ve svém bytí pořád pokračovali. Jak dlouho bych měl prodlužovat tento stav bdění a hlubokého spánku? Dokud pokračuje tento cyklus, bude tu přetrvávat i vědění. Setkali jste se s někým, kdo byl tímto bdělým stavem a hlubokým spánkem unaven? V bdělém stavu vykonáváte řadu činností, a když jste unaveni, upadáte do spánku. Jaká je výhoda tohoto nepřetržitého koloběhu?

Tazatel: Málokdo ocení dovednost Boha. Co je tou dovedností?

Maharadž: Kde je ten Bůh? Pokud se chcete ptát na nějaké dovednosti, zeptejte se na dovednosti svých rodičů. Vytvořil jste Boha, protože od někoho chcete něco vyžebrat, a to je právě tím, co označujete jako duchovno.

Tazatel: Já ale nevěřím na tento druh Boha. Já věřím, že Bůh je dotek „jáství“, jak říká Maharadž.

Maharadž: Pokud jste opravdu pochopil a strávil to, co jsem řekl, tak byste sem na toto místo nevkročil.

Tazatel: Kdybych pochopil to, co jste říkal, neměl bych potřebu sem opět přijít – to je vše v pořádku – ale dovolte mi se zeptat, na základě faktů, je to jako...

Maharadž: Co myslíte tím, na základě faktů?

Tazatel: Co bych měl dělat, abych to pochopil?

Maharadž: Dělejte to, co dělat nemůžete. Tento svět máji byl vytvořen pouze z konceptů. Nemůžu obviňovat svět, že mi přináší bolest; celá příčina bolesti je toto vědění „já jsem“. Byla tu nějaká bolest či radost za nepřítomnosti tohoto vědění? Pokud se chcete setkat s Bohem, ponořte se hluboko do svého „Já“; to je jediná pokladnice všeho.

Tazatel: Jak se přihodí stav spánku?

Maharadž: V hlubokém spánku je zdánlivý bdělý stav, ve kterém se „jáství“ samo cítí probuzeno a vytváří snový svět. Víte moc dobře, jak jste vkročil do tohoto maléru. Dotazujte se na to a zůstaňte tiše.

Potom, co jste si vyslechl má drsná slova, už zítra možná nepřijdete, to nevadí. Já opakuji znovu a znovu, že můžete obcházet svět kolem dokola, ale nikdo vám poznání nedá. Sestupte ke svému vlastnímu „Já“. Odevzdejte se svému vlastnímu bytí a to samo vám poskytne veškeré poznání pro vás nezbytné – nikdo jiný to neudělá. Vy se ale nedotazujete, nepátráte po tom, jen slepě následujete duchovní rituály. Ať jste kdekoliv, buďte upřímný a oddaný pouze svému vlastnímu bytí.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková