Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

17. října 1980 – Navštíví mě jen ten, jehož osud je zcela vyčerpán (z knihy Před vědomím)

19. 5. 2020 - advaita

maharaj_nirupana_8.jpgMaharadž: Pouze buďte takoví, jací jste. Nevytvářejte si představy či obrazy. Vaše tělo i podoba se během vašeho života neustále měnily a žádná z těchto podob nezůstala stejná. Po 25 letech se tělo vzdá této podoby a nabude podoby starého člověka. Později i ta odejde. Kdyby byly skutečné, tak by přetrvaly, jsou však neskutečné. Princip „já jsem“ nemá žádnou formu, barvu ani vnější podobu. Skrze tyto vnější podoby se radujeme nebo trpíme, ale nic není skutečné; všechny zkušenosti, které získáte, jsou neskutečné. Ať už pláčete nebo se smějete, je to jen podoba pro danou chvíli – v další chvíli se to změní. Někteří lidé jsou experti v pláči, křiku, lamentování jen pro určitou chvíli. Dokud je tu tělo, bude tu i tato prchavá, neustále se měnící „show“. A nakonec toto samotné vědomí, skrze které vidíte svět, skončí. Dny těla i vědomí jsou sečteny.

17. října 1980

Maharadž: Pouze buďte takoví, jací jste. Nevytvářejte si představy či obrazy. Vaše tělo i podoba se během vašeho života neustále měnily a žádná z těchto podob nezůstala stejná. Po 25 letech se tělo vzdá této podoby a nabude podoby starého člověka. Později i ta odejde. Kdyby byly skutečné, tak by přetrvaly, jsou však neskutečné. Princip „já jsem“ nemá žádnou formu, barvu ani vnější podobu. Skrze tyto vnější podoby se radujeme nebo trpíme, ale nic není skutečné; všechny zkušenosti, které získáte, jsou neskutečné. Ať už pláčete nebo se smějete, je to jen podoba pro danou chvíli – v další chvíli se to změní. Někteří lidé jsou experti v pláči, křiku, lamentování jen pro určitou chvíli. Dokud je tu tělo, bude tu i tato prchavá, neustále se měnící „show“. A nakonec toto samotné vědomí, skrze které vidíte svět, skončí. Dny těla i vědomí jsou sečteny.

Tazatel: Pokud nerealizuji ani v momentu smrti, zrodím se znovu?

Maharadž: Pokud se pojíte s tímto konceptem, bude mít tento koncept další zrození. Nevíte, jakou formu koncept převezme. Navštíví mě jen ten, jehož osud je zcela vyčerpán. Nic z jeho osudu nezbude. Vy jste žena přicházející z daleka. Proč jste měla navštívit toto místo? Protože váš osud bude vyhlazený.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková