Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

30. září 1980 – To, co jste, poznat nemůžete (z knihy Před vědomím)

24. 3. 2020 - Gabi

maharaj_nirupana_8.jpgMaharadž: Parabrahman nemá žádné pochybnosti, není podmíněno májou, protože pokud jde o Parabrahman, mája neexistuje. Když si to vyslechnete, cítíte spokojenost, ale tím tato věc pro většinu lidí končí. Nemeditují už pak stále nad tím, co si zde vyslechli, a nesnaží se hledat princip, který je za vším.

30. září 1980

Tazatel: Ách, kdy porozumím tomu, co nám Maharadž říká?

Maharadž: Toto pochopení přijde postupně, kvůli všem vašim konceptům. Musíte se jich zbavit, a to nějaký čas trvá. Někteří lidé hledají takové poznání, které je přijatelné pro jejich mysl a intelekt, ale oblast mysli a intelektu je k dosažení tohoto poznání zbytečná. Všechny vaše zážitky a vize závisejí na vašem poznání „já jsem“, ale to samotné časem zanikne. Pro toto poznání nejsou žádní zákazníci, žádní oddaní, protože ti chtějí mít v rukách něco hmatatelného, ale když se samo vaše vědění (poznání) rozpustí, je možné se něčeho držet? Váš guru vám říká, že máte skutečnou totožnost, ale toto není ona. Je bezforemná, Parabrahman. Toto Parabrahman nemá žádné pochybnosti, není podmíněno májou, protože pokud jde o Parabrahman, mája neexistuje. Když si to vyslechnete, cítíte spokojenost, ale tím tato věc pro většinu lidí končí. Nemeditují už pak stále nad tím, co si zde vyslechli, a nesnaží se hledat princip, který je za vším. Kdy budu prohlášen za mrtvého? Tehdy, až Átman opustí toto tělo, ale já nejsem tímto Átman; kde je potom má smrt? Nejsem rakovinou nijak dotčen, protože vše, co se děje, jakýkoliv prožitek, to vše odevzdávám tomuto Átman. Všechny činy a plody těchto činů jsou odevzdány Átman pomocí Parabrahman, Absolutna. Nikdy nemůžete mít poznání o svém „Já“, protože Parabrahman nemůže být pozorováno. Víte, co nejste – to, co jste, poznat nemůžete.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková