Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Mluvené slovo - Annamalai Svámí - Hovory o Seberealizaci - Kap. 18 (uspořádal David Godman)

31. 1. 2016 - Roman

Annamalai SvamiNení to tak dávno co se na webu Rudolfa Skarnitzla začali objevovat krásně namluvené knihy, které přeložil. Kniha realizovaného Mistra, žáka Šrí Ramany, Annamalai Svámího Hovory o Seberealizaci, může být pro hledající cennou příručkou a studnicí odpovědí. Annamalai Svámí, nás ale vybízí abychom zkoumali kdo hledá. Svámí byl svému Mistrovi velice oddán a nikdy si Mistrovo učení nepřisvojil. Od doby co přišel na Arunačálu se již nevzdálil. Poslechněte si tedy jeden z rozhovorů tohoto velkého Mistra, nejznámějšího žáka Šrí Ramany. Knihu si také můžete celou volně stáhnout.

Audio: https://youtu.be/bZXUWE0a0As

Zdroj: http://www.rudolfskarnitzl.cz/Knizni_preklady/knizni_preklady.htm