Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

89. Bůh nabývá svou formu skrze vědomí oddaného – (Nirupany)

2. 10. 2014 - Gabriela

nisargadatta_nirupana2s.jpgJakmile je víra s jednobodovým přesvědčením neotřesitelná, pak se všechna neštěstí stanou snesitelná. Vědomí v těle je Guru. Neduální oddanost je pro běžného člověka velmi obtížná. Proto musí být vědomí uctíváno jako Guru. Žádný další Guru není zapotřebí. Je ve své přirozenosti Láskou. Vědomí přišlo bez optání. Nejprve vím, že ´já jsem´, a pak začne být poznáváno vše ostatní. Všechny činnosti ve světě jsou prováděny pro tuto lásku Já. Jednat a vykonávat světské záležitosti je radžas guna. Vnímat to tak, že to bylo vykonáno mnou, je tamas guna. Pohyb univerzálního Já dovádí jakožto mája (iluze). Guru je tímto vědomím, které k vám přišlo nevědomky. Vy jste Gurua nerozpoznali, a tak milujete svoje tělo. Jeho vitální energie tělo ochraňuje a dělá vše kvůli lásce Já. Je zdrojem světla. Je vědomím; považujte ho za svého Gurua a uctívejte ho. Kvůli vašemu (současnému) stavu nebudete schopni uctívat své Já. Proto uctívejte Gurua. Víra ve vaše Já je vírou v Paramátman. To je nedualita.

Nirupana 89

 Neděle, 28. ledna 1979

Žádné poznání v tomto světě není důvěryhodné, protože se neustále mění. Celková světská zkušenost je nedůvěryhodná (pomíjivá). Můžete se považovat za to a ono, ale tato totožnost nezůstane stejná. Znám sebe sama pouze prostřednictvím Já. To, co je poznáno, není důvěryhodné (trvající). Dokonce ani to, zásluhou čeho je toto poznáno, také není důvěryhodné. Postupem času to pochopíte. Znalec nebyl nikdy narozen. Bůh je vytvořen z hmotného výtažku oddaného. Jak se (On, Bůh) inkarnuje? Nabývá Svou formu skrze vědomí oddaného. Toto vám nikdo neřekne. Nenechávejte se zatahovat do modifikací mysli. Pouze přebývejte ve společenství svého vědomí, pocitu ´já jsem´. Přepadlo nás nečekaně. Vyživuje vaše Já, stejně jako svět. Budete se nadále potulovat sem a tam poté, co jste si to vyslechli?

Jakmile je víra s jednobodovým přesvědčením neotřesitelná, pak se všechna neštěstí stanou snesitelná. Vědomí v těle je Guru. Neduální oddanost je pro běžného člověka velmi obtížná. Proto musí být vědomí uctíváno jako Guru. Žádný další Guru není zapotřebí. Je ve své přirozenosti Láskou. Vědomí přišlo bez optání. Nejprve vím, že ´já jsem´, a pak začne být poznáváno vše ostatní. Všechny činnosti ve světě jsou prováděny pro tuto lásku Já. Jednat a vykonávat světské záležitosti je radžas guna. Vnímat to tak, že to bylo vykonáno mnou, je tamas guna. Pohyb univerzálního Já dovádí jakožto mája (iluze). Guru je tímto vědomím, které k vám přišlo nevědomky. Vy jste Gurua nerozpoznali, a tak milujete svoje tělo. Jeho vitální energie tělo ochraňuje a dělá vše kvůli lásce Já. Je zdrojem světla. Je vědomím; považujte ho za svého Gurua a uctívejte ho. Kvůli vašemu (současnému) stavu nebudete schopni uctívat své Já. Proto uctívejte Gurua. Víra ve vaše Já je vírou v Paramátman. To je nedualita.

Jedině díky praxi dokážete setrvat (v tichosti) bez brebentění mysli. Jakmile je věc spatřena, automatiky je pořízena její fotografie. To je dovednost máji (iluze). Ryzí vědomí je pasivním svědkem. Každá věc mu je známa. Je vaší láskou Já. Uctívejte tuto lásku jako Gurua. Pak ve vás vyklíčí realizace; stejně jako vyraší poupě a rozkvete. Nedokážete následovat slova Gurua, protože jste otrokem mysli. Být tiše, beze slov, je pomalu možné díky praxi. Jakmile slova utichnou, je to sahadža (přirozené) samádhí.

Vaše přirozenost je přirozeností Já ve všech bytostech. Všechny jsou vaším projevem. Nejprve z vás vyvstane snový prostor, a vy v něm pak fungujete jako individualita. Toto vše se děje spontánně. Já celého vesmíru je ´jáství´ neboli bdělý stav, který vás přepadl. Uctívejte poznání, které naslouchá slovům Gurua, a odevzdejte se Mu.

 

 Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Nisargadatta Maharadž Ki Džej

Další nirupany Šrí Nisargadatta Maharadže naleznete v "Textech na pokračování".

Překlad: Gabriela Adámková