Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

77. Pravý oddaný nemá žádný pocit konatelství – (Nirupany)

26. 6. 2014 - Gabriela

nisargadatta_nirupana2s.jpgMeditace značí držet se vědomí. Vědomí, které se ráno objevuje, je božím zrakem. To, skrze co je vše poznáno, je vědomí. Je-li srdce čiré, říkáme ´Guru je Já, On je vším´. Pravý oddaný nemá žádný pocit konatelství. Vědomí je vitální energií celého světa. Nejste-li schopni provozovat duchovní praktiky, alespoň si udržujte ve svém srdci čirý pocit – ´Není zde žádný jiný Bůh kromě mého vědomí´. To obdaří vás i ostatní. Nevěnujte pozornost poctě či uznání. Neměla by zde být žádná pýcha ve smyslu ´já jsem znalý oddaný´. Nikdy nevystavujte své dobré skutky či zásluhy na obdiv. Užívejte tělo radostně, ale nikdy se s ním neztotožňujte.

Nirupana 77

Čtvrtek, 30. listopadu 1978

Realizace Já je stavem naprosté spokojenosti, jak světské, tak duchovní. Hledající pak už nežádá ani svou pravou přirozenost. Hledajícím jste se stali kvůli vašemu prahnutí po realizaci své pravé přirozenosti. Cíl (čiré vědomí) má tři stádia – bdělý stav, spánek a snění. Ten, kdo zná cíl, je mimo všechna stádia. Cíl má tři gunysattva, radžas a tamas. Po realizaci pochopíte, že jste před stavy bdění a spánku. Pravidelně se střídající stavy bdění a spánku zde nezůstanou věčně. Jelikož jste mimo tyto stavy, můžete mi říci, jakou máte podobu?

Praktikujte meditaci. Měli byste žít s přesvědčením, že nejste tělo, ale čiré vědomí uvnitř. Proud poznání Já se bude řinout zevnitř. „Co stvořil Bůh, je vráceno zpět Bohu. Já nedělám nic.“ Toto je tvrzení opravdového oddaného. ´To´, co tělu dává podnět (hýbe tělem), je pravý oddaný. Má čiré srdce. On sám je Bůh. Zpočátku nabízí své tělo a uvědomění Bohu a poté setrvává jako čiré vědomí.

Meditace značí držet se vědomí. Vědomí, které se ráno objevuje, je božím zrakem. To, skrze co je vše poznáno, je vědomí. Je-li srdce čiré, říkáme ´Guru je Já, On je vším´. Pravý oddaný nemá žádný pocit konatelství. Vědomí je vitální energií celého světa. Nejste-li schopni provozovat duchovní praktiky, alespoň si udržujte ve svém srdci čirý pocit – ´Není zde žádný jiný Bůh kromě mého vědomí´. To obdaří vás i ostatní. Nevěnujte pozornost poctě či uznání. Neměla by zde být žádná pýcha ve smyslu ´já jsem znalý oddaný´. Nikdy nevystavujte své dobré skutky či zásluhy na obdiv. Užívejte tělo radostně, ale nikdy se s ním neztotožňujte.

´Já jsem pozorovatel, nikdy ne zakoušející´ – buďte si toho vědomi. Špatné kvality pak odpadnou. Nikdy byste neměli pustit z dohledu čirý pocit v srdci, a to ani za cenu ztráty svého života. To, co vás sem přivedlo, je inspirací Boha. Pokračujte v meditaci. Poté nabudete přesvědčení, že vše, co je, není od vás odděleno.

 

 


Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Nisargadatta Maharadž Ki Džej 

Další nirupany Šrí Nisargadatta Maharadže naleznete v "Textech na pokračování".

Překlad: Gabriela Adámková