Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Kethwadi 10th Lane - Byt Šrí Nisargadatta Maharadže v ulici Ketwadi ve čtvrti Girgaum, Bombaj

Ketwadi line 10 je jednou z nejchudších ulic ve čtvrti Girgaum. Maharadže zde navštěvovali duchovně hledající z celého světa. Jedním z jeho sousedů byl mladík, který poslouchal nahlas rockovou hudbu. Posluchači Maharadžových promluv si proto stěžovali na hluk, ale Maharadž jim odvětil otázkou: "Vy slyšíte nějakou hudbu? Já nic neslyším. Nejspíš se nesoustředíte na diskuzi o učení."

Maharadž žil v místnosti ve zvýšeném přízemí (viz foto vlevo nahoře s otevřeným oknem) a jeho příbuzní bydleli dole v přízemí, kde měl též Maharadž obchůdek s tabákovými výrobky. O tom, jak byl oproštěn od rodinných a majetkových poměrů, dosvědčuje následující příběh: V přízemí vznikla hádka rodinných příslušníků ohledně peněz. Maharadž tam tehdy poslal Vanaju, jednu ze svých nejbližších oddaných, které se to nelíbilo. Poté, co si s nimi vyříkala své výtky, přišla za Maharadžem nahoru plná emocí. Maharadž jen suše konstatoval: "Co z toho děláš, vždyť to neexistuje (je to neskutečné)."

V pozdních letech mu jeho žáci nabídli možnost přestěhovat se do nového domu s větším prostorem, avšak Maharadž to odmítl se slovy: "Tato místnost je dostatečně velká pro návštěvu jen těch málo opravdově hledajích adeptů, kteří hledají konečné poznání." Maharadž zde žil do sklonku svého života, dokonce i když byl téměř neschopen pohybu, došel si naproti přes ulici do místních záchodků (viz fotky uprostřed) na toaletu. Odmítal vnější pomoc. Dne 21. září 1981 zde Maharadž v přítomnosti nejbližších opustil tělo.

V současnosti je byt Šrí Nisargadatta Maharadže v ulici Ketwadi 10 obýván jeho vzdálenými příbuznými a žáci Maharadže ho mohou jen v krátkosti navštívit