Nová kniha:


Tat Tvam Asi / Ty jsi To – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1975 – 1980.  Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


Paramátman ve všem a v každém – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1954 – 1956. Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


proste_budte_n.jpgJóga Vásištha, nebo též Mahá Rámajána, je starý indický text pojednávající o tom, jak mudrc Vasištha předává princi Rámovi učení o podstatě jedince, světa a Bytí vůbec. Text je plný rozmanitých příběhů, které mají Rámovi ukázat cestu k pochopení či nazření Skutečnosti a naplnění života. Jde o překlad z anglické verze od Svámího Vénkatéšánandy (zkrácené ze sanskrtského originálu přibližně na třetinu) doplněný sanskrtským slovníkem a vysvětlivkami. Kniha má téměř osm set stran, je vázána v pevné vazbě a obsahuje barevné ilustrace. V podobném rozsahu toto dílo dosud česky nevyšlo. Všechny další podrobnosti o knize najdete na stránkách www.samhita.cz.


proste_budte_n.jpgÁtma-bódha neboli „Poznání Já“ je krátké dílo shrnující základní principy učení advaita-védánty. Tradičně bývá připisována Ádi Šankaráčárjovi (8. stol.), ale o jeho autorství se vedou spory. Jestli byl autorem skutečně Ádi Šankaráčárja nebo někdo jiný není pro nás asi až tak podstatné. Důležitý je obsah tohoto textu, kterému je i tradičně přikládána vysoká hodnota. Také Ramana Maharši přeložil tento text ze sanskrtu do tamilštiny (resp. opravil existující tamilský překlad). Překlad ze sanskrtu - David Dostal. Kniha vyšla jen v elektronické podobě a je volně ke stažení: PDF, EPUB, MOBIAudio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Mluvené slovo - Annamalai Svámí - Hovory o Seberealizaci - Kap. 18 (uspořádal David Godman)

31. 1. 2016 - Roman

Annamalai SvamiNení to tak dávno co se na webu Rudolfa Skarnitzla začali objevovat krásně namluvené knihy, které přeložil. Kniha realizovaného Mistra, žáka Šrí Ramany, Annamalai Svámího Hovory o Seberealizaci, může být pro hledající cennou příručkou a studnicí odpovědí. Annamalai Svámí, nás ale vybízí abychom zkoumali kdo hledá. Svámí byl svému Mistrovi velice oddán a nikdy si Mistrovo učení nepřisvojil. Od doby co přišel na Arunačálu se již nevzdálil. Poslechněte si tedy jeden z rozhovorů tohoto velkého Mistra, nejznámějšího žáka Šrí Ramany. Knihu si také můžete celou volně stáhnout.

Audio: https://youtu.be/bZXUWE0a0As

Zdroj: http://www.rudolfskarnitzl.cz/Knizni_preklady/knizni_preklady.htm

 

 

 

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.