Nová kniha:


Tat Tvam Asi / Ty jsi To – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1975 – 1980.  Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


Paramátman ve všem a v každém – promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže z let 1954 – 1956. Kniha vychází v nakladatelství dybbuk – viz. www.dybbuk.cz.


proste_budte_n.jpgJóga Vásištha, nebo též Mahá Rámajána, je starý indický text pojednávající o tom, jak mudrc Vasištha předává princi Rámovi učení o podstatě jedince, světa a Bytí vůbec. Text je plný rozmanitých příběhů, které mají Rámovi ukázat cestu k pochopení či nazření Skutečnosti a naplnění života. Jde o překlad z anglické verze od Svámího Vénkatéšánandy (zkrácené ze sanskrtského originálu přibližně na třetinu) doplněný sanskrtským slovníkem a vysvětlivkami. Kniha má téměř osm set stran, je vázána v pevné vazbě a obsahuje barevné ilustrace. V podobném rozsahu toto dílo dosud česky nevyšlo. Všechny další podrobnosti o knize najdete na stránkách www.samhita.cz.


proste_budte_n.jpgÁtma-bódha neboli „Poznání Já“ je krátké dílo shrnující základní principy učení advaita-védánty. Tradičně bývá připisována Ádi Šankaráčárjovi (8. stol.), ale o jeho autorství se vedou spory. Jestli byl autorem skutečně Ádi Šankaráčárja nebo někdo jiný není pro nás asi až tak podstatné. Důležitý je obsah tohoto textu, kterému je i tradičně přikládána vysoká hodnota. Také Ramana Maharši přeložil tento text ze sanskrtu do tamilštiny (resp. opravil existující tamilský překlad). Překlad ze sanskrtu - David Dostal. Kniha vyšla jen v elektronické podobě a je volně ke stažení: PDF, EPUB, MOBIAudio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Fotogalerie následovníků učení Šrí Nisargadatta Maharadže

Následovníci učení Šrí Nisargadatta Maharadže

Fotografie následovníků učení Šrí Nisargadatta Maharadže, kteří žijí v Indii. Mistr každého z nich vedl originálním způsobem k poznání své přirozenosti (swarupa). Při setkání s nimi jsme měli možnost slyšet jejich vlastní zkušenost pochopení Sebe sama. Navíc jsme s nimi měli možnost zpívat stejné bhadžány, které zpívali se svým Mistrem, vyslechli si mnoho zajímavých historek ze života Maharadže, a útržky jejich vzpomínek, které se nikde neuveřejnily. Dva z nich (Mr. Ramakant a Mr.Shetti) nyní také učí a zasvěcují adepty mantrou v tradici Navnath Sampradaya. Jsme rádi, že jsme viděli autentické projevy oddanosti a spontaneity v projevu těchto skutečných žáků opravdového Mistra, při nichž se rozdíl mezi žákem a Mistrem vytrácí a zůstává tu jen pravá přirozenost - jedna jediná.

Popisky k fotografiím:

 • 1. Návštěva u Mr. S. Mularpatana
 • 2.- 4. Mr. Awhad - s Maharadžem strávil přes 20 let. Díky němu vyšla tento rok nová kniha přednášek Šrí Siddharaméšwara, které byly sesbírány ze zápisků Šrí Maharadže v době, co navštěvoval svého Mistra Siddharaméšwara.
 • 5. Mr. Shetti - nyní učí a zasvěcuje adepty mantrou tradice Navnath Sampradája.
 • 6. S Udajem Naikem jsme se setkali při první návštěvě samádhi Šrí Nisargadatta Mahardže.
 • 7. Dr. Gore - dlouholetá oddaná Šrí Maharadže.
 • 8.-10. Dlouhodobý oddaný Šrí Maharadže během promluvy v Pandgani, kde se konala saptha žáků Šrí Randžita Maharadže. Jeho manželka na dalších dvou obr. 9-10 (modrofialové sárí) je rovněž oddaná Šrí Maharadžovi. Mají spolu tři děti, které následují učení Šrí Randžita Maharadže.
 • 11. David Godman navštívil Šrí Maharadže v Bombaji. Na svých internetových stránkách má rozhovor, ve kterém na toto období vzpomíná. (www.davidgodman.org)
 • 12. Návštěva u Mr. S. Mularpatana
 • 13.-14. Vanaja
 • 15. Mai - v posledních letech Maharadžova života byla jeho masérkou. Nyní žije v Tiruvanamalai, blízko Ramanašramu.
 • 16. Návštěva u manželů Gaitonde, kteří byli také překladateli Šrí Maharadže.
 • 17.-19. Setkání s Mr. Ramakantem, který s Šrí Maharadžem strávil přes 30 let. Nyní také učí a zasvěcuje adepty mantrou tradice Navnath Sampradája.
 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.