Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

Átma-bódha neboli „Poznání Já“ je krátké dílo shrnující základní principy učení advaita-védánty. Tradičně bývá připisována Ádi Šankaráčárjovi (8. stol.), ale o jeho autorství se vedou spory. Jestli byl autorem skutečně Ádi Šankaráčárja nebo někdo jiný není pro nás asi až tak podstatné. Důležitý je obsah tohoto textu, kterému je i tradičně přikládána vysoká hodnota. Také Ramana Maharši přeložil tento text ze sanskrtu do tamilštiny (resp. opravil existující tamilský překlad). Překlad ze sanskrtu - David Dostal. Kniha vyšla jen v elektronické podobě a je volně ke stažení: PDF, EPUB, MOBI


proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Šrí Bhausaheb Maharádž (1843 - 1913) žil v Inčigiri. Mistr Siddharáméšvara Maharádže.

Šrí Siddharaméšvar Maharádž (1888 - 1936), Mistr Nisargadatta Maharádže a Randžita Maharádže.

Šrí Nisargadatta Maharádž (1897 - 1981), realizovaný Mistr, který žil v Bombaji.

Dásbódh

Toto oblíbené dílo Šrí Bhausaheba Maharádže napsal Šrí Samartha Rámdás v 17. století.

Vše je iluze  /   Oddanost po Seberealizaci

1. a 2. část přednášek Šrí Siddharaméšvara, zaznamenané žákem Nisargadattou.

Já Jsem To

Rozhovory Šrí Nisargadatta Maharádže s žáky. Knihu sestavil M. Frydman a Maharádž ji schválil.

Aktuality

12. 6. 2021 - David Dostal

Átma-bódha neboli „Poznání Já“ je krátké dílo shrnující základní principy učení advaita-védánty. Tradičně bývá připisována Ádi Šankaráčárjovi (8. stol.), ale o jeho autorství se vedou spory. Jestli byl autorem skutečně Ádi Šankaráčárja nebo někdo jiný není pro nás asi až tak podstatné. Důležitý je obsah tohoto textu, kterému je i tradičně přikládána vysoká hodnota.


22. 6. 2021 - advaita

Maharadž: Přitažlivost k tomuto místu je spontánní, a nelze ji pochopit intelektuálně. Pokud jste jasně pochopili, co jsem zde řekl, pak to bude mít ten účinek, že i vaše konání v každodenním životě bude bez určitého záměru.


18. 6. 2021 - advaita

Siddharaméšvar Maharadž: Radosti a útrapy v tomto světě ve skutečnosti nezávisí na hmotných věcech, nýbrž závisí na myšlení člověka. Všechny věci jsou nepřetržitě vystaveny nesčetným změnám, a proto jsou neskutečné, kdežto to, co je skutečné, se nikdy nemění a nepodléhá zničení. Skutečnost není ovlivněna minulostí, přítomností ani budoucností, zatímco iluze může být zničena myšlenkou, a tím je dokázána její neskutečnost.


15. 6. 2021 - advaita

Tazatel: Jestliže je člověk upřímný a touží po Seberealizaci víc než po čemkoliv jiném na světě, je pro něj snadnější, pokud se rozhodne odejít a dál myslí pouze na Seberealizaci?
Maharadž: Vůbec ne. Není tomu tak, že jdete získat něco zevně. Poznání toho, že jste, je už tu, pouze to pochopte. Toto vše je jen hra konceptů. Dokonce i myslet si, že se chystám získat nějaké poznání nebo že jsem poznání získal, i to je pořád koncept. Pravda je To, co je zde ještě předtím, než získáte poznání.


11. 6. 2021 - advaita

Siddharaméšvar Maharadž: Jak dlouho potrvá, než se získá osvobození v případě, kdy aspirant přebývá ve společenství světců? Lidé nevědí, co je vlastně osvobození, přesto by ho rádi získali. ´Osvobození´ znamená stát se svobodný, a ´zajetí´  značí být spoután. Spoutanost je stavem otroctví. Koncept ´já jsem tělo´ nebo ´já jsem individualita (džíva)´ vás rozhodně  bude držet v zajetí. Osvobození (nespoutanost) se podobá neomezenému prostoru (nebi), je-li však prostor omezený důsledkem ztotožnění s tělem, převezme na sebe roli individuality, čímž si na sebe uvalí mnohá omezení. Bez ´správného myšlení´, jedině díky němuž můžete získat osvobození, budete dál zůstávat v zajetí. Pouze ten, kdo přemýšlí, prokazuje rys lidských bytostí, všichni ostatní nejsou nic než zvěř. Častým posloucháním duchovních rozprav a neustálým rozjímáním nad nimi rozvíjíte ideu ´já nejsem tělo, já jsem Já´. Toto neustálé přemítání o učení...


 

Archiv aktualit