Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

6. března 1981 – Musíte transcendovat „já jsem“ (z knihy Před vědomím)

19. 1. 2021 - advaita

Maharadž: Pokud máte nějaké otázky, pokusím se vám je zodpovědět. Tato chvíle této konkrétní situace je zcela ojedinělá. Nemusíte nic říkat, pokud nechcete, můžete pouze zůstat sedět. Pouhé sezení zde v tuto chvíli bude velkým přínosem. Chvíle ... příznivý příznak, a ten udělí ty nejúžasnější výsledky... neuvěřitelné...tento okamžik sám o sobě, onen dotek „jáství“ je jako píchnutí špendlíkem, pouhý dotek. Pokud chápete, co jsem řekl, není důvod, abyste sem znovu chodili. To, co jsem vám sdělil, není nic, nad čím byste měli přemýšlet nebo dlouze hloubat – je to záležitost, jež musí být pochopena okamžitě.

6. března 1981

Maharadž: Pokud máte nějaké otázky, pokusím se vám je zodpovědět. Tato chvíle této konkrétní situace je zcela ojedinělá. Nemusíte nic říkat, pokud nechcete, můžete pouze zůstat sedět. Pouhé sezení zde v tuto chvíli bude velkým přínosem. Chvíle ... příznivý příznak, a ten udělí ty nejúžasnější výsledky... neuvěřitelné...tento okamžik sám o sobě, onen dotek „jáství“ je jako píchnutí špendlíkem, pouhý dotek. Pokud chápete, co jsem řekl, není důvod, abyste sem znovu chodili. To, co jsem vám sdělil, není nic, nad čím byste měli přemýšlet nebo dlouze hloubat – je to záležitost, jež musí být pochopena okamžitě. Bylo vám už tímto způsobem, v tichosti, předáváno poznání někde jinde?

Tazatel: V Rámanášramu. Všichni tam byli také tiše.

Maharadž: Jak dlouho jste byl s Ramanou?

Tazatel: Jenom krátkou dobu. Jak to, že mám takové štěstí, že jsem nyní našel Maharadže?

Maharadž: Musel jste vykonat něco dobrého v minulém životě. Kdybyste si neplnil poctivě svůj domácí úkol, tak byste toto místo nenavštívil. Pouze málokteří a šťastní jedinci navštíví toto místo a vyslechnou si mé promluvy.

Tazatel: Mívám různé zážitky, kdy vnímám intenzivní teplo či vidím světlo, a mám strach.

Maharadž: Nestarejte se o ně, snažte se setrvávat v zakoušejícím. Zážitky jsou dobré ukazatele vašeho rozvoje, ale nezůstávejte na tomto stupni.

Tazatel: Obvykle cítím, že jsem toto či tamto, ale vytrácí se to. Cítím, že se mě svět čím dál méně dotýká, nezajímá mě. Toto zbavování se konceptů s sebou však přináší pocity smrti a strachu.

Maharadž: Ano, bude se to odehrávat tímto způsobem. Musíte transcendovat „já jsem“. Pokud jste bdělý, pak zaměřením pozornosti na současný okamžik se „já jsem“ stane souvislým okamžikem, a tím „já jsem“ transcendujete.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková