Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

17. února 1981 – Já jsem pouze rozjímal o svém „Já“ (z knihy Před vědomím)

8. 12. 2020 - advaita

Maharadž: Cesta každého hledajícího je rozdílná. Podle vlastností hledajícího budou přicházet zkušenosti. Bylo tu mnoho Seberealizovaných mudrců, ale zkušenosti každého z nich se lišily podle jeho vlastností. Zkušenosti Rámy a Krišny byly rozdílné. Každý Džňánin zkušenosti odhodí, nijak se na ně neváže. Není na nich závislý, ani se je nesnaží znovu vyvolat.

17. února 1981

Maharadž: Nejsem ani Guru, ani žák. Toto vše je jen hra pěti elementů. Tělo je pouze biologická vývojová forma a my jsme na to pyšní a prohlašujeme „Já jsem někdo“. Ale je to jen přirozený vývoj, podobně, jako je tomu u rostlin.

Tazatel: Je zakusitel věčný?

Maharadž: Kdyby byl zakusitel věčný, nedotazoval by se, co je toto, co je tamto. Kdyby byl věčný, měl by již veškeré poznání tohoto objektivního světa.

Tazatel: Jak můžeme nalézt cestu, jež je nám určena?

Maharadž: Pokud je vaše touha po realizaci „Já“ natolik intenzivní, vaše nutkání a vědomí vás nasměrují správným směrem.

Tazatel: Někdy, když pochopím, něco se mi přihodí. Buď cítím tlak, anebo se mi začne třást hlava či krk a občas mi v hlavě zní nějaké zvuky. Nerozumím tomu. Mám to ignorovat? Nebo co s tím mám dělat?

Maharadž: Prostě to ignorujte. Jsou to dobrá znamení.

Tazatel: Někdy se objeví i fyzická slabost.

Maharadž: To není slabost, je to projev pěti elementárního těla.

Tazatel: Může člověk realizovat skrze nama – mantru (mantra na jméno Gurua)?

Maharadž: Mnoho světců dospělo do nejvyššího stavu jen prostřednictvím nama – mantry. Cokoliv, co recitujete, by mělo vstoupit do vás, do stavu před myslí.

Tazatel: Někteří lidé hovoří o Guruech, kteří udělují sílu a energii.

Maharadž: To je možné. Já jsem pouze rozjímal o svém „Já“.

Tazatel: Prožil Maharadž nějaké transy, vize či samádhí?

Maharadž: Mnohé. Nepřisvojil jsem si žádný z těchto zážitků.

Tazatel: Proč jimi někteří lidé procházejí a jiní zase ne?

Maharadž: Cesta každého hledajícího je rozdílná. Podle vlastností hledajícího budou přicházet zkušenosti. Bylo tu mnoho Seberealizovaných mudrců, ale zkušenosti každého z nich se lišily podle jeho vlastností. Zkušenosti Rámy a Krišny byly rozdílné. Každý Džňánin zkušenosti odhodí, nijak se na ně neváže. Není na nich závislý, ani se je nesnaží znovu vyvolat.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková