Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

11. Síla světce (z knihy Amrut laja 2)

9. 10. 2020 -

Siddharaméšvar Maharadž: Vnitřní Já, sídlící ve všech, je můj vlastní odraz. Přesto Ho (Já) není možné docílit ani pomocí nespočtu cvičení. Pouze když se spojíte se světci, vyjde vám (Já) vstříc. Potom můžete dosáhnout Nejzazšího stavu Paramátman, jenž není ničím podmíněn. I ti, kdo odpadli, se poté, co se spojí se světci, začlení mezi ty, co žijí ve skutečné přirozenosti.

11. Síla světce

Vnitřní Já, sídlící ve všech, je můj vlastní odraz. Přesto Ho (Já) není možné docílit ani pomocí nespočtu cvičení. Pouze když se spojíte se světci, vyjde vám (Já) vstříc. Potom můžete dosáhnout Nejzazšího stavu Paramátman, jenž není ničím podmíněn. I ti, kdo odpadli, se poté, co se spojí se světci, začlení mezi ty, co žijí ve skutečné přirozenosti. Těm, kdo nemají víru ve slova světce, je nařízeno vykonávat různé rituály a charitativní skutky za účelem očisty mysli a zjemnění jejich myšlení. Byli to právě jen světci, kteří umístili (odsunuli) bohy, lidi a dokonce i démony na patřičnou kolej. Jen Oni (světci) dostávají Paramátman neboli vznešenou Pravdu na tu úroveň důležitosti, která jí náleží. Jsou to aspiranti, kteří potřebují více zjemnit svoji mysl, a proto musí zpočátku praktikovat předepsanou praxi, kterou získávají od světců. Cvičí se v meditaci, opakování mantry apod.

3. 6. 1933

Z knihy Amrut laja 2

Překlad: Aleš Adámek