Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

1. února 1981 – Svět existuje, dokud je zde tento pocit přítomnosti (z knihy Před vědomím)

10. 11. 2020 - advaita

nisargadatta_nirupana2s.jpgMaharadž: Všechno je iluze, pouhá zábava. Uvažte ze své vlastní zkušenosti, je tu něco trvalého? Dokonce i vaše podoba se neustále mění. Moje vlastní zkušenost je taková, že se ve skutečnosti v tomto světě nic nestalo. Pozorovatel, pozorované a pozorování – nic z této trojice není skutečné. Nic se neděje – vše, co se v tomto světě odehrává, je podvod. Kdy dojdete k pochopení či klidu? Pouze tehdy, když pochopíte tento fakt a duchovní pravdu, jedině tehdy sestoupí klid.

1. února 1981

Tazatel: Maharadž říká, že svět existuje pouze tehdy, když ve mně vyvstane vědomí. Znamená to, že svět existuje jen do té doby, dokud existuje vědomí?

Maharadž: Svět existuje, dokud je zde tento pocit přítomnosti. Pocit přítomnosti je ve vědomí – ne mého vědomí, ani vašeho vědomí, ale univerzálního vědomí. Celý projev vesmíru závisí na tomto pocitu přítomnosti, všeobecném pocitu přítomnosti. Kde je váš vesmír, když tento pocit přítomnosti zmizí? Kromě třech stavů: bdění, spánku a „jáství“ nemám žádnou zkušenost, ale ani se nemohu těchto tří stavů vzdát. Jsem jimi zatížen, nemohu se jich zbavit. Přišly, aniž bych to věděl. Nikdo se mě neptal, zda jsem je chtěl. Nepovažuji nikoho z vás za ode mne odlišného; zároveň, co se mě týče, vyhladil jsem celkovou existenci, a jelikož zde není žádná individualita, nejsou tu ani žádné vazby ke slovům, která ze mě vycházejí. Se vzdáním se individuality zmizí všechny pózy jako např. toto je sanjásin, toto je Džňánin, či někdo jiný. Společně s pózami a postoji je zde řada omezení – „jsem takový a onaký, neměl bych říkat to a to.“ Všechno je iluze, pouhá zábava. Uvažte ze své vlastní zkušenosti, je tu něco trvalého? Dokonce i vaše podoba se neustále mění. Moje vlastní zkušenost je taková, že se ve skutečnosti v tomto světě nic nestalo. Pozorovatel, pozorované a pozorování – nic z této trojice není skutečné. Nic se neděje – vše, co se v tomto světě odehrává, je podvod. Kdy dojdete k pochopení či klidu? Pouze tehdy, když pochopíte tento fakt a duchovní pravdu, jedině tehdy sestoupí klid.

Tazatel: Co je to konečná pravda?

Maharadž: Vy. Můžete být frustrován či rozzloben jak chcete, nijak mě to nevyruší. Můj stav je neměnný.

Tazatel: Jsou mé zkušenosti v meditaci pravdou?

Maharadž: Veškeré zážitky jsou v čase, časově omezené. Pravda omezena časem není.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková