Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - Úterý 13.10. 2020 od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

13.10. MalýVelký strom, Praha

27.10. MalýVelký strom, Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

28. prosince 1980 – Pochopili jste to, že samotné poznání je nevědomostí?

25. 8. 2020 - advaita

nirupana_6.jpgMaharadž: Sadguru znamená věčný stav, který se nikdy nezmění: to, co jste. Vy jste tím neměnným, věčným, stálým Absolutnem. Sadguru vám říká, abyste odstranili všechny zdi obehnané kolem vás postavené z klepů a konceptů druhých. Nemáte žádný tvar ani podobu. Jména a formy, které vidíte, nejsou ničím jiným, než vědomím – „Já“ je bezbarvé, ale je schopné rozeznávat barvy atd. Ten, kdo je veden Sadguruem, se již nikdy nezrodí.

28. prosince 1980

Maharadž: Může některý z vašich konceptů uchopit celek, Konečnou pravdu? Pochopili jste to, že samotné poznání je nevědomostí? Kdyby bylo poznání skutečné, bylo by zde nepřetržitě – nemělo by začátek a konec. Nyní je pociťována zkušenost „já jsem“, dříve tu tato zkušenost nebyla. Když nebylo zakoušeno „já jsem“, nebylo potřeba důkazu, ale jakmile tu je, je zapotřebí mnoho důkazů. Jak jste se ráno probudili? Proč jste se vůbec probudili? Není to mysl, která to ví – ví to někdo díky mysli. Nyní se moje ruce zvedly, kdo to ví? Ten, kdo zvedl mé ruce, ví, že se zvedly. Vy jste před myslí. Protože jste tu vy, je tu mysl, která funguje.

Kdy se probudíte? Probudíte se za předpokladu, že jste. Prostřednictvím konceptů druhých jste si kolem sebe nahromadili mnoho věcí, až jste se ztratili. Pocit „vy“ je vyzdoben a okrášlen koncepty druhých. Měli jste o sobě nějaké informace ještě předtím, než jste přijali všechny klepy z okolí? Úlohou Sadgurua je říct vám to, čím jste byli předtím, než jste nashromáždili všechny tyto koncepty druhých. Vaše současné duchovní skladiště je naplněno slovy ostatních – zničte všechny tyto koncepty. Sadguru znamená věčný stav, který se nikdy nezmění: to, co jste. Vy jste tím neměnným, věčným, stálým Absolutnem. Sadguru vám říká, abyste odstranili všechny zdi obehnané kolem vás postavené z klepů a konceptů druhých. Nemáte žádný tvar ani podobu. Jména a formy, které vidíte, nejsou ničím jiným, než vědomím – „Já“ je bezbarvé, ale je schopné rozeznávat barvy atd. Ten, kdo je veden Sadguruem, se již nikdy nezrodí. Vaše sádhana je u konce, došli jste do cíle. Vám, kteří hledáte „Já“, vysvětluji tento druh poznání, vedu vás tam, kde již neexistuje hlad ani touha. Když máte poznání, vidíte „Já“ jako vše-pronikající, dokud je zde přítomno vědomí. Ale svědek tohoto vědomí nemá žádný pocit „já jsem“, to je vaše pravá, věčná podstata.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková