Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

7. Elementy jemného těla (z knihy Amrut laja 2)

11. 9. 2020 - advaita

Siddharaméšvar Maharadž: Nejzazším cílem je pochopit, co opravdu jsme. Kdo toho dosáhl, těší se z pocitu uspokojení. Ten, kdo spočívá za jemným tělem, získává vysvobození (mókša) a je zbaven spoutanosti.

7. Elementy jemného těla

Jemné tělo tvoří dvacet pět elementů. Jsou roztříděny do pěti skupin (A-E), přičemž každá obsahuje pět elementů:

A - Skupina mysli neboli vědomí, která je složena z:

1) mysli (manas), 2) intelektu (buddhi), 3) myšlení (čita), 4) ega (aham), a 5) vnitřního vědomí neboli vnitřní mysli, která pozoruje, jak vyvstávají předchozí čtyři části (antahkarana).

B - Skupina životní síly neboli dechu, která je složena z:

1) toho, co dodává tekutou potravu do celého těla (vjana váju), 2) toho, co se nachází v pupku (samana váju), 3) toho, co se objevuje v hrdle (udana váju), 4) nadýmání, které se objevuje ve střevech (apana váju) a 5) toho, co vdechujeme a vydechujeme ven (prana váju).

C - Skupina pěti smyslových orgánů, které zahrnují:

1) oči, 2) uši, 3) nos, 4) jazyk, 5) kůži.

D – Skupina pěti orgánů činností, obsahující:

1) ruce, 2) nohy, 3) ústa, 4) pohlavní orgány, 5) konečník.

E – Skupina objektů touhy, či světských smyslových potěšení, do které patří:

1) touha po řeči či zvuku, 2) touha po dotyku, 3) touha po vidění (spatřených objektech), 4) touha po chuti, 5) touha po vůni.

Nejzazším cílem je pochopit, co opravdu jsme. Kdo toho dosáhl, těší se z pocitu uspokojení. Ten, kdo spočívá za jemným tělem, získává vysvobození (mókša) a je zbaven spoutanosti.

4. 2. 1933

Překlad: Aleš Adámek