Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - Úterý 13.10. 2020 od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

13.10. MalýVelký strom, Praha

27.10. MalýVelký strom, Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

28. září 1980 – Vše, co pozorujete, s vámi nezůstane (z knihy Před vědomím)

17. 3. 2020 - Gabi

nisargadatta_bidi.jpgMaharadž: Ten, kdo rozpozná nedokonalé, je dokonalý, úplný. Ten nemusí dělat pro Sebe nic, protože je Sám v Sobě dokonalý a úplný. Proč si může Parabrahman dovolit mít toto veškeré potěšení či utrpení projeveného světa? Protože pro Parabrahman to neexistuje.

28. září 1980

Tazatel: Proč je „jáství“ tolik přitahováno k tělu?

Maharadž: Když se samo vyjádří jako „já jsem“, je již plně zatíženo láskou být. Proč v hmyzu, červech, zvířatech či lidských bytostech přetrvává tento pud udržet se naživu? Protože spolu s vyvstáním životní síly toto „jáství“, jež je samo tímto pudem přežít, chce žít. Tato láska být je prvotní hnací silou pro všechny životní aktivity. Zjistíte, že když jste projeveným vědomím, tak jste sami mnohostí; vyjadřujete sami sebe v tomto celém, hojném, projeveném světě. Tento stav bude poté sám transcendován a vy budete ve stavu nirguna; avšak to vše jsou jen vaše vyjádření, pouze vás jako „jáství“. To, o čem teď hovořím, je mnohem jemnější, mnohem hlubší a velmi těžce pochopitelné, ale pokud to pochopíte, úkol je splněn. Vědomí je pomůckou k poznání. Nyní se vědomí zná jako tělo, tak by to ale být nemělo, protože vědomí by mělo znát vědomí oproštěné od tělesného vnímání. Pochopte logicky to, co jsem vám zde neustále dokola opakoval. Toto „jáství“ je produktem jídla, které jím. Jsem já tímto jídlem? Ne, nejsem; nejsem ani výtažkem tohoto jídla. Vše bude realizováno tímto poznáním, ale nyní jste v zajetí totožnosti s tělem. „Jáství“ nemá nad sebou žádnou moc; je loutkou ve hře pěti elementů; je jejich produktem. Ten, kdo se vyjadřuje „nebyl jsem“, Toho postavení je jisté, stabilní a věčné. Vše, co pozorujete, s vámi nezůstane. Je to nedokonalé. Ten, kdo rozpozná nedokonalé, je dokonalý, úplný. Ten nemusí dělat pro Sebe nic, protože je Sám v Sobě dokonalý a úplný.

Proč si může Parabrahman dovolit mít toto veškeré potěšení či utrpení projeveného světa? Protože pro Parabrahman to neexistuje.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková