Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

30. srpna 1980 – Žádná individualita nikdy nebyla (z knihy Před vědomím)

4. 2. 2020 - Gabi

maharaj_nirupana7.jpgMaharadž: Ještě předtím, než vyvstala myšlenka „já jsem“, vy jste, ale nevíte, že jste. Následně se odehrálo mnoho událostí, jimiž jste se začal zdobit. Snažíte se odvodit význam sebe sama z následných slov, událostí a významů slov. To ale nejste vy ... vzdejte se toho. Jste před myšlenkou „já jsem“. Usaďte se zde, před slovy „já jsem“.

30. srpna 1980

Tazatel: Zůstává vědomí napořád?

Maharadž: Ne, vědomí je zde tak dlouho, dokud je tu tělo.

Tazatel: Budou se těla nadále rodit a umírat dokonce i tehdy, když člověk prozře?

Maharadž: Ano. Pět elementů, tři guny, principy prakrti a puruša, to dohromady jsou prostředky projevení „jáství“. V původním stavu zde není žádný pocit vědomí, uvědomění si bytí, ale jakmile přijde „jáství“, je rázem spatřen celý projev, toto je vyjádření vědomí. V Absolutnu je „jáství“ celkem, ale projev je rozličný. Projevuji Sebe sama v mnohém. Lidské bytosti jsou jedním druhem formy a každý druh formy bude jednat podle své přirozenosti, podle kombinace tří gun. Jak sem může vstoupit individualita? Jedinou cestou, jak pochopit tuto hádanku, je uvědomit si svou totožnost s univerzálním vědomím, které je vyjádřeno v celém prostoru.

Dokud se budete ztotožňovat s lidskou formou, je nemožné, aby byla tato hádanka vyřešena. Proč sem chodíte a mrháte svůj čas? Pokud byste místo toho dvě hodiny vykonával nějakou fyzickou či mentální práci, měl byste pak něco, co byste mohl předvést.

Tazatel: Toto jsou strávené hodiny, jež jsou pro mne velmi užitečné, a naopak čas strávený někde jinde je k ničemu.

Maharadž: Jak mohou být užitečné? Já ničím toho, pro koho, jak říkáte, jsou tyto dvě hodiny užitečné. Já ničím identitu. Není to zábavné, že učení, které ničí individualitu, je přesně to, co individualita chce? Odpověď je, že zde žádná individualita nikdy nebyla. Přijde poznání, že zde žádná individualita nikdy nebyla.

Tazatel: Co je to realizace?

Maharadž: Ještě předtím, než vyvstala myšlenka „já jsem“, vy jste, ale nevíte, že jste. Následně se odehrálo mnoho událostí, jimiž jste se začal zdobit. Snažíte se odvodit význam sebe sama z následných slov, událostí a významů slov. To ale nejste vy ... vzdejte se toho. Jste před myšlenkou „já jsem“. Usaďte se zde, před slovy „já jsem“.

Z knihy Před vědomím

Překlad: Gabriela Adámková