Zpívání bhadžanů v Praze - do září 2019

  • od října 2019 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      

19.11. Klub MalýVelký strom

     

3.12.  Klub MalýVelký strom

     

17.12. Klub MalýVelký strom

     

31.12. Klub MalýVelký strom

     

 

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Nabídka tištěných knih

30. 9. 2019 - advaitaV případě zájmu o tituly Šrí Nisargadatta Maharadže a Šrí Siddharaméšhvara Maharadže, momentálně máme k dispozici několik dotisků. Lze se domluvit na osobním předání nebo zaslání knihy poštou.

Před vědomím

Kniha zaznamenává jedny z posledních promluv Šrí Nisargadatty Maharadže během let 1980-1981. Šrí Maharadž nás v nich neustále navrací do našeho původního, přirozeného stavu nevědění, stavu před zrozením oproštěného od pocitu vědomí sebe sama. Jean Dunn, dlouholetá Maharadžova oddaná v předmluvě uvádí: "Jestliže čtete tuto knihu, předpokládá se, že jste si jak řekl Maharadž, splnili "svůj domácí úkol"...
Cena: 250 Kč

Neměnná Skutečnost

´Neměnná Skutečnost je kniha rozhovorů se Šrí Nisargadatta Maharadžem z let 1976–1977, kterou sestavil Mark West z Austrálie, Maharadžův věrný žák, jenž zde byl schopen zaznamenat a uchovat nejen slova, ale rovněž zachytit to skryté poselství úžasného světce, jakým Nisargadatta je.
Cena: 200 Kč

 Jiskra Jáství

Kniha ´Jiskra Jáství´ je útlá kniha rozhovorů s Šrí Nisargadatta Maharadžem, která je doplněna o vzpomínky Maharadžovych žáků.
Cena: 200 Kč

Nic je vše

Kniha vyšla v Nakladatelství Dybbuk a zaznamenává rozhovory s Šrí Nisargadatta Maharadžem z let 1979 a 1980. V současné době je již¨v knihkupectvích vyprodaná.
Cena: 200 Kč

Univerzální Klíč k Seberealizaci & Amrut Laja 1

Jde o druhé vydání knih Univerzální Klíč k Seberealizaci a Amrut Laja I, které vycházejí společně. První částí je Univerzální Klíč k Seberealizaci. V této knize, kterou napsal Šrí Siddharaméšvar Maharadž sám, je vysvětlen význam Sebepoznání, a je zde podrobný popis čtyř těl při hledání pravého ´Já´, a podrobný výklad čtvrtého těla (Mahakarana) v několika způsobech. Druhou částí knihy je Amrtu Laja I neboli Nektar Nesmrtelnosti. Je to pojednání o stavu bez stavů, přičemž se jedná o promluvy ke knize Dasboadh.
Cena: 250 Kč

Kontakt: Gabriela Adámková (gabinastefanikov@yahoo.com)

                 Aleš Adámek (alesadamek@centrum.cz)