Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od lenda 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      
28.1. Klub MalýVelký strom        

11.2. Klub MalýVelký strom 

     

3.3. Klub MalýVelký strom

     

17.3. Klub MalýVelký strom 

     

 31.3. Klub MalýVelký strom
14.4. Klub MalýVelký strom
28.4. Klub MalýVelký strom

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

21. srpna 1980 – Prozkoumejte koncept „já jsem“ (z knihy Před vědomím)

7. 1. 2020 - Gabi

maharaj_audio2sm.jpgMaharadž: Rodí se znovu déšť? Oheň? Vzduch? Stručně řečeno, jedná se o pouhou přeměnu pěti elementů. Můžete to nazývat znovuzrozením. V procesu duchovního hledání se bude vše odehrávat v oblasti vědomí. Nakonec dospějete či dosáhnete Absolutního stavu, Parabrahman, který je prost žádostí.

21. srpna 1980

Maharadž: Nejsem příliš nadšený z toho, když zde lidé zůstávají déle než osm či deset dní. Všechno, co pochopili, musí strávit, jakékoli další promluvy už k nim nedorazí.

Dejme tomu, že je někdo znalý, odešel odsud a šel jinam. Nebude schopen zůstat sám – bude žadonit o společnost někoho dalšího, aby mu mohl předat duchovní znalosti (zboží). Bude chtít společnost druhých, s nimiž by diskutoval o duchovních záležitostech – jinak bude velmi nešťastný. Budete se cítit šťastně a spokojeně, pokud se nesetkáte s dalšími sádhaky?

Tazatel: Ó, ano. Je toto nutná fáze pro opravdového hledajícího – projít obdobím, kdy by rád sdílel své poznání s ostatními?

Maharadž: Je to toho součástí, ale i to musí odejít. Nejvyšší stav je nezrozený stav, v němž není žádná zkušenost mysli. Prozkoumejte koncept „já jsem“. V procesu snahy nalézt svou pravou totožnost se lze dokonce vzdát i „Já“, a po zřeknutí se „Já“ jste To. (Maharadž pozoruje vrabce na okenici.) Vědomí přebývající v těchto vrabcích a vědomí v tomto těle je stejné. V mém případě je nástroj velký, u vrabců je malý. Vrabci se honí za potravou, jejich žaludky jsou prázdné. Všechny živé bytosti trpí; stvoření samotné je utrpením. Všechny ty koncepty o znovuzrození, atd. jsou k čemu? Rodí se znovu déšť? Oheň? Vzduch? Stručně řečeno, jedná se o pouhou přeměnu pěti elementů. Můžete to nazývat znovuzrozením. V procesu duchovního hledání se bude vše odehrávat v oblasti vědomí. Nakonec dospějete či dosáhnete Absolutního stavu, Parabrahman, který je prost žádostí. Já jsem pochopil a transcendoval bytí. Dejme tomu, že bych žil dalších 100 let – dalších 100 let zde budou stavy bdění, spánku a „jáství“ – jaký to má smysl? Mám toho po krk. Nemám pro sebe žádnou vyhraněnou totožnost. Každá totožnost, kterou mám, je hrou pěti elementů a je univerzální. Jelikož toho není mnoho, co bych zde mohl říci z mého stavu, nebudu tu lidi nechávat dlouho. Předám jim náležité poznání a pošlu je pryč. Nejsou schopni pochopit to, co zde říkám s tímto hlubokým poznáním na této úrovni. Jaký užitek z toho mohou získat?

Z knihy Před vědomím
Překlad: Gabriela Adámková