Zpívání bhadžanů v Praze v klubu "Malý velký strom" - od října 2018 do dubna 2019

Úterý: 16.4. 2019 od 18.30 do 20.30 (sraz před budovou, poté jsme uvnitř klubu, v případě pozdního příchodu volejte)
Adresa: Dobrovskeho 16, Praha 7, (zast. tramvaje Letenské naměstí)

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2018    2019
2.10.      8.1. 
16.10.      22.1. 
13.11.      5.2. 
27.11.      18.2 
18.12.      5.3. 
31.12.      19.3. 
      2.4.
      16.4. 
      30.4. 

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanech


 

Šrí Nisargadatta Maharádž:

V nakladatelství Dybbuk právě vychází nová kniha rozhovorů se Šrí Nisargadatta Maharadžem „Nic je vše“. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: https://www.kosmas.cz/knihy/222738/nic-je-vse/. (Brzy bude možné zakoupit i elektronickou verzi.)

Více informací v sekci Tištěné knihy.


Šrí Siddharaméšvar Maharádž:

V nakladatelství Argo vyšel nový překlad knihy Šrí Siddharáméšvara Mahárádže: Klíč k poznání Já. Součástí tohoto vydání je také překlad kratšího díla s názvem Zlatý den. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: http://www.kosmas.cz/knihy/214128/klic-k-poznani-ja/

"Jestliže chceme vyšroubovat šroub, musíme s ním točit na opačnou stranu. Jestliže mysl vedenou intelektem nasměrujeme k Já, bude pohlcena Já."

Více informací v sekci Tištěné knihy

Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Nabídka tištěných knih

26. 11. 2018 - GabrielaMilí čtenáři, pokud byste měli zájem o knihy – Univerzální klíč k Seberealizaci, Nic je vše, Neměnná skutečnost, Před vědomím, Jiskra Jáství–, nechali jsme jich několik vytisknout přes lulu.com. Všechny tituly, kromě Nic je vše, který vyšel v Nakladatelství Dybbuk, naleznete v elektronické podobě zdarma na našich stránkách. V případě, že vám je ale bližší kniha, je možné si ji nyní objednat a po dohodě vyzvednout osobně v Praze, nebo vám ji zašleme poštou.

Univerzální Klíč k Seberealizaci & Amrut Laja 1

Vychází již druhé vydání knih Univerzální Klíč k Seberealizaci a Amrut Laja I společně. První částí je Univerzální Klíč k Seberealizaci. V této knize, kterou napsal Šrí Siddharaméšvar Maharadž sám, je vysvětlen význam Sebepoznání, a je zde podrobný popis čtyř těl při hledání pravého ´Já´, a podrobný výklad čtvrtého těla (Mahakarana) v několika způsobech. Druhou částí knihy je Amrtut Laja I neboli Nektar Nesmrtelnosti. Je to pojednání o stavu bez stavů, přičemž se jedná o promluvy ke knize Dasboadh.

Cena: 280 Kč

Nic je vše

Kniha promluv Šrí Nisargadatta Maharadže Nic je vše navazuje na jeho již dříve v češtině vydané knihy. Díky svému unikátnímu a spontánnímu učení všem hledajícím, pátrajícím po Pravdě a životě bez utrpení a strastí, umožňuje dostat se za omezenou mysl a přejít do absolutního stavu bez omezení. Texty ve formě otázek a odpovědí pocházejí z pozdějšího období Maharadžova života, jsou proto kratší a stručnější. Nijak jim to ale neubírá na údernosti – ba právě naopak. 

Cena: 200 Kč

Neměnná Skutečnost

Neměnná Skutečnost je kniha rozhovorů se Šrí Nisargadatta Maharadžem z let 1976–1977, kterou sestavil Mark West z Austrálie, Maharadžův věrný žák, jenž zde byl schopen zaznamenat a uchovat nejen slova, ale rovněž zachytit to skryté poselství úžasného světce, jakým Nisargadatta je.

Cena: 220 Kč

Před vědomím

Kniha Před Vědomím zaznamenává jedny z posledních promluv Šrí Nisargadatty Maharadže během let 1980–1981. Šrí Maharadž nás v nich neustále navrací do našeho původního, přirozeného stavu nevědění, stavu před zrozením oproštěného od pocitu vědomí sebe sama. Jean Dunn, dlouholetá Maharadžova oddaná v předmluvě uvádí: „Jestliže čtete tuto knihu, předpokládá se, že jste si jak řekl Maharadž, splnili "svůj domácí úkol"...

Cena: 250 Kč

Jiskra Jáství

Kniha Jiskra Jáství je útlá kniha rozhovorů s Šrí Nisargadatta Maharadžem, která je doplněna o vzpomínky Maharadžovych žáků.

Cena: 220 Kč

Kontakt:

gabinastefanikov@yahoo.com

alesadamek@centrum.cz