Zpívání bhadžanů v Praze - do září 2019

  • od října 2019 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      
       

17.12. Klub MalýVelký strom

     

31.12. Klub MalýVelký strom

     

14.1. Klub MalýVelký strom

     

28.1. Klub MalýVelký strom 

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Audio 43/4 – Vše, co si držíte, jednoho dne zmizí

17. 11. 2015 - Aleš a Gabriela

Změna je samotnou podstatou vědomí a i kdybychom žili tisíce let, stejně nic nezůstane. Žádný světec nemůže zastavit cyklus tvoření, zachování a zničení. Lidé postavili chrámy zasvěcené Šivovi, Rámovi a Krišnovi. Tito všichni byli světci, znalci pravdy. Zastavili však cyklus tvoření, zachování a zničení? Mohli jej pouze dočasně zlepšit. I když zde velcí světci, kteří žili kdysi, nyní nejsou, vědí v tuto chvíli, že kdysi předtím existovali? Jestliže o tom nemají ponětí, ani vy jej mít nebudete. Vy jste také Brahman. Jste Brahman neustále, ať už to realizujete, či nikoli.

Audio promluva 43 – čtvrtá část

Šrí Nisargadatta Maharadž

Vše začalo náhlým „telefonátem“ (informací), že vy existujete. Milujete své vědomí vy anebo miluje ono vás? Vše je nic než vědomí, milujete jej od momentu jeho objevení. Potřebovali jste něco před vědomím? Zde nenasloucháte běžným, standardním duchovním promluvám. I přesto, co si zde vyslechnete, vykonávejte své obvyklé činnosti s plným zaujetím; očekáváte však, že budou pokračovat do nekonečna? Možná nechápete to, co říkám. Jaký budete vy a váš svět, jestliže zde nebude vaše vědomí? Co se pak stane se všemi vašimi zásluhami, dosaženími a majetkem? Zamysleli jste se nad tím někdy?

Máte-li pravé poznání o svém „Já“, budete mimo iluzi. Pak realizujete, že všechny vaše světské aktivity neměly větší hodnotu než voda na splachování záchodu. Světci správně upozorňují na důležitost vašich činností. Vy je (ale) vykonáváte, jakoby jste byli věční. Nic nepřetrvá. To je to, na co poukazujeme. Vše, co si držíte, jednoho dne zmizí. Po 55 letech jsem navštívil svou rodnou vesnici v Kandalgaonu, abych se podíval, jaká je nyní. Viděl jsem dům, ve kterém jsem žil. Je zcela rozpadlý. Pídil jsem se po velkém stromu, který tam kdysi byl. Bylo mi řečeno, že byl prodán za 300 rupií a pokácen.

Co z tohoto všeho získáte? Všude je to stejné. Je to příběh změny. Ničeho jiného, jen změny. Změna je samotnou podstatou vědomí a i kdybychom žili tisíce let, stejně nic nezůstane. Žádný světec nemůže zastavit cyklus tvoření, zachování a zničení. Lidé postavili chrámy zasvěcené Šivovi, Rámovi a Krišnovi. Tito všichni byli světci, znalci pravdy. Zastavili však cyklus tvoření, zachování a zničení? Mohli jej pouze dočasně zlepšit. I když zde velcí světci, kteří žili kdysi, nyní nejsou, vědí v tuto chvíli, že kdysi předtím existovali? Jestliže o tom nemají ponětí, ani vy jej mít nebudete. Vy jste také Brahman. Jste Brahman neustále, ať už to realizujete, či nikoli. Pokud strávíte svůj čas pouze v nevědomosti, víme, co se vám v budoucnu stane. Pouze když budete nespokojení se svým životem, jste vítáni poznat „Já“. Světec vám řekne, co jste. Ve svém životě ve světě však pokračujte. Neříkáme vám, abyste zpívali bhadžany a všeho dalšího zanechali. Dělání něčeho nebo nedělání, ani na jednom nezáleží. Poznejte fakta a pokračujte ve svém životě ve světě. Můžete dělat cokoliv, hodnota toho bude srovnatelná s vodou na splachování záchodu.

Konec čtvrté části.

Pokračování.

 

Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Nisargadatta Maharadž Ki Džej

Překlad Aleš a Gabriela

Další přepisy audio nahrávek Šrí Nisargadatta Maharadže jsou v "Textech na pokračování"