Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Šrí Randžit Mahárádž: Příběh o Drónáčárjovi

3. 5. 2015 - David

V Mahábháratě je příběh o Drónáčárjovi, který uměl dokonale ovládat luk a šípy a byl učitelem Ardžuny. Jeden muž z nízké kasty jménem Ékalavja přišel za Drónáčárjou a požádal ho, “Prosím učte mne.” Drónáčárja odpověděl, “Ne, nemůžu tě učit. Jsi z nízké kasty.” Ékalavja se hodně chtěl učit a měl pocit: “Drónáčárja mi nemůže dávat lekce.” Tak si udělal sošku Drónáčárji a učil se od ní. Jeho touha byla velmi silná.

A pak vždy přijde soutěž, aby určila, jak dobře člověk pochopil. Ardžuna a Ékalavja se do soutěže přihlásili. Měli psa, který otevřel svoji tlamu a Drónáčárja řekl, "Vystřelte šíp tak, aby psa nikde neškrábl, ale vletěl přímo do žaludku." Ardžuna to zkusil a nepodařilo se mu to. Ékalavja, kterého nikdo neučil, to dokázal. Jeho šíp vletěl dovnitř a o nic neškrábl. Ve zkoušce obstál.
Potom se ho Drónáčárja zeptal: "Jak ses to naučil? Kdo byl tvým učitelem?" "Vy jste mne učil," odpověděl Ékalavja. Drónáčárja řekl: "Já jsem tě neučil." "Odmítl jste mne, tak jsem si udělal vaši sošku a ta mne učila." Na to mu Drónáčárja řekl: "Uřízni si svůj palec a dej mi ho." Palec nutně potřebujete k natáhnutí tětivy a vystřelení šípu. Bez něj to nemůžete udělat.
Drónáčárja nebyl hlupák. Proč o to požádal? Hodně lidí (tak zvaných světců) to nepochopilo. Vykládají o tom tolik věcí, ale nepochopili, oč jde. Ékalavja řekl: "Naučil jsem se to bez učení od Mistra." Zapomeňte to! Drónáčárja nebyl hlupák, věděl, že Ékalavja se učil od jeho sochy a bude mít pocit: "Jakou to mám sílu! Určitě je ještě větší než Ardžunova, který neumí ani pořádně střílet."
Proč ho Drónáčárja požádal o palec? Požádal ho, protože člověk by neměl říkat: „Naučil jsem se. Je to moje zásluha." Říkejte: „Je to zásluha mého Mistra." Jinak do toho přijde ego.

Z knihy „In Times of Trouble" (2014) přeložil David