Zpívání bhadžanů v Praze - do září 2019

  • od října 2019 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      
       

17.12. Klub MalýVelký strom

     

31.12. Klub MalýVelký strom

     

14.1. Klub MalýVelký strom

     

28.1. Klub MalýVelký strom 

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Audio 30/1 Vaše Vědomí je zodpovědné za vše

21. 4. 2015 - Aleš a Gabriela

Poznání Já lze stěží držet. Stane se to snadné pro opravdového oddaného, který zcela zůstává v Guruových slovech. Pro oddaného jsou Guruova slova pravdou. Tato slova jsou „Vědomí je forma Boha, forma Já.“ Oddaný medituje na Vědomí, díky němuž se tělo stává hodnotné. Vaše Vědomí je zodpovědné za vše. Je to Bhagavan neboli zářné světlo. Uctívejte své vědomí jako chodidla vašeho Gurua. Vaše Vědomí je Išvara, neboli Brahman, a je ze všeho tím nejdůležitějším. S přesvědčením o tom, že je vaše Vědomí vaše Já dojde k očistě astrálního těla a stáváte se ....

Audio 30 - první část

Vaše Vědomí je zodpovědné za vše

 

13.12. 1979

 

Poznání Já lze stěží držet. Stane se to snadné pro opravdového oddaného, který zcela zůstává v Guruových slovech. Pro oddaného jsou Guruova slova pravdou. Tato slova jsou „Vědomí je forma Boha, forma Já.“ Oddaný medituje na Vědomí, díky němuž se tělo stává hodnotné. Vaše Vědomí je zodpovědné za vše. Je to Bhagavan neboli zářné světlo. Uctívejte své vědomí jako chodidla vašeho Gurua. Vaše Vědomí je Išvara, neboli Brahman, a je ze všeho tím nejdůležitějším. S přesvědčením o tom, že je vaše Vědomí vaše Já dojde k očistě astrálního těla a stáváte se ryzím Brahman. Toto přesvědčení je velmi výjimečné. Stejně jako jste dosud podporovali totožnost sebe s mužem či ženou, nyní podporujte své vědomí, jež je Bohem, Já. Být mužem či ženou označuje tělesnou formu, a ne Já. S pravým poznáním budete plně spokojení a volní, oproštění od tužeb. Běžně si mysl přeje stále víc a víc příjemných zážitků, což nebere konce. Mentální naplnění znamená konec všech potřeb. Není tu jiný Bůh než Vědomí v lidské formě. Stejně jako považujete jméno, které vám dali rodiče, za své já, nyní musíte považovat Guruova slova za své Já. Dokud žijete, nemáte žádné potíže s tím pokládat jméno od rodičů za své. Dosud jste ochraňoval své tělo a bral ho za své já, nyní to dělejte se svým vědomím. Hříchy, zásluhy, znovuzrození … zde jsou kvůli astrálnímu tělu, které se vytratí, jakmile jste vědomím. Vy jste Brahman, realizujte to s přesvědčením, že vaše vědomí je Bůh. Buďte velmi pozorní a zřete sebe za to, co není tělem a jeho jménem. V nepřítomnosti astrálního těla vám vaše světské činnosti nezpůsobí znovuzrození. Nejlepší náboženství je přebývat v Guruových slovech – to je setrvání v Já. Pravý žák poslouchá Gurua, který mu sděluje, aby bral vědomí neboli ryzí Brahman za svou totožnost a stabilizoval se v něm. Potom již neklesne a nevrátí se nazpět. Setrvání v Já je nejvyšší náboženství a tím nejnižším je držet se tělesné totožnosti.

 

Konec 1. části audio přednášky 30

pokračování příště

Překlad Aleš a Gabriela

Další přepisy audio nahrávek Šrí Nisargadatta Maharadže jsou v "Textech na pokračování"