Zpívání bhadžanů v Praze - do září 2019

  • od října 2019 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      
       

17.12. Klub MalýVelký strom

     

31.12. Klub MalýVelký strom

     

14.1. Klub MalýVelký strom

     

28.1. Klub MalýVelký strom 

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

101. Vědomí hledajícího je totožné s posvátnými chodidly Satgurua – (Nirupany)

22. 1. 2015 - Gabriela

maharaj_audio_6.jpgVaše vědomí nemá žádné zrození. Vaše existence jakožto čiré vědomí je stavem Gurua. Když to žák přijme, je zrozen jako Bůh. Před tím šlo o zrození těla. Když vás Guru zasvětí a řekne vám, že nejste tělo, právě v tomto momentu opouštíte svou lidskou přirozenost. Nyní nebudete mít žádné zrození. Vše je známo skrze vaše vědomí. Ono je středem vesmíru. Bez Gurua nemůže vědomí realizovat sebe samo. Nemáte-li čas, připomínejte si Guruova slova alespoň před usnutím. Měli byste uctívat vědomí jakožto chodidla Gurua. Všechny věci ve světě jsou vytvořeny pro lásku Já.

Nirupana 101

 

Neděle, 25. března 1979

Setkáváme se zde v důsledku požehnání Sadgurua. Toto nelze pochopit s tělesným vědomím. K tomu, aby aspirant sloužil chodidlům Gurua (svému vlastnímu vědomí), musí být zbožný a pročištěný. Ten, kdo žije v tělesném vědomí, nezakusí nektar Guruových chodidel. (Nerealizuje své vlastní vědomí.) Aspirant nemá žádnou formu. Přesto, kvůli jeho záři se svět stává viditelný. Když pozorujete sen, prostřednictvím jakého světla ho vidíte? Vědomí hledajícího je totožné s posvátnými chodidly Sadgurua.

Vaše vědomí nemá žádné zrození. Vaše existence jakožto čiré vědomí je stavem Gurua. Když to žák přijme, je zrozen jako Bůh. Před tím šlo o zrození těla. Když vás Guru zasvětí a řekne vám, že nejste tělo, právě v tomto momentu opouštíte svou lidskou přirozenost. Nyní nebudete mít žádné zrození. Vše je známo skrze vaše vědomí. Ono je středem vesmíru. Bez Gurua nemůže vědomí realizovat sebe samo. Nemáte-li čas, připomínejte si Guruova slova alespoň před usnutím. Měli byste uctívat vědomí jakožto chodidla Gurua. Všechny věci ve světě jsou vytvořeny pro lásku Já.

 

Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Nisargadatta Maharadž Ki Džej

Další nirupany Šrí Nisargadatta Maharadže naleznete v "Textech na pokračování".

Překlad: Gabriela Adámková