Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - Úterý 13.10. 2020 od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

13.10. MalýVelký strom, Praha

27.10. MalýVelký strom, Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

25. Poznejte, že jste Já v srdci všech (z knihy Vše je iluze)

5. 11. 2014 - Aleš

Když sebe chápete jako Jediné Já, přebývající v srdci všech, pak jste tím, kdo chodí, konzumuje potravu, mluví, atd. Vaší zkušeností je fakt, že jste „touto Silou“ a získáváte „tuto Pravomoc“. Uvědomte si, že jste Já, životní síla ve všech. Vy a slunce, měsíc a hvězdy jsou Jedno. Vaše životní energie dává život všemu. Všichni se přemisťují díky vaší Síle pohybu. Všichni chodí díky vaší životní energii. Musíte si být touto Silou  ......................

25. Poznejte, že jste Já v srdci všech

 

Je to ego, které podněcuje smyslové orgány všech lidí. 330 miliónů druhů božstev dohlíží nad smyslovými orgány. Božstva jsou skrytá, neviditelná. Jeden lakh (množství sto tisíc – 100 000) je lakša, což značí „pozornost“. Pokud je pozornost individuality (džíva) zaměřena směrem ven na objekty, promění se ve statisíce věcí. Životní silou všech božstev (smyslů) je Já, které se od nich liší. Proto On (Já) je jejich „skutečným vlastníkem“.

Entita, prohlašující „moje mysl“ a „můj intelekt“, je odlišná od mysli a intelektu. Musíte si uvědomit, že jste Já, jenž vše oživuje, neboli je životní sílou za všemi smyslovými orgány. Pouze On, tedy Já, zná Samo Sebe. Není poznatelné smysly. Jste-li si jisti tím, že máte „Sílu“, pak jsou vaše pokyny uposlechnuty. Vaše „Síla“ je přijata všemi bytostmi, i tygry, hady, přízraky, a dokonce i pěti elementy. Pokud se držíte konceptu, že jste touto životní energií, životní silou (čajtanja), pak získáváte sílu, která oživuje všechny smyslové orgány. Když sebe chápete jako Jediné Já, přebývající v srdci všech, pak jste tím, kdo chodí, konzumuje potravu, mluví, atd. Vaší zkušeností je fakt, že jste „touto Silou“ a získáváte „tuto Pravomoc“. Uvědomte si, že jste Já, životní síla ve všech. Vy a slunce, měsíc a hvězdy jsou Jedno. Vaše životní energie dává život všemu. Všichni se přemisťují díky vaší Síle pohybu. Všichni chodí díky vaší životní energii. Musíte si být touto Silou jistí.

Existovat, objevit se a později zmizet, to jsou dvě kvality světa. Všechny věci existují ze Mě (Já) a kdykoliv je vnímáte, pak jen díky Mně (Já). Měli byste být přesvědčeni o tom, že jste vše projevené ve světě. Musíte mít tuto realizaci. Denní peněžní hotovost, třebaže ji vyzvednou vaši sluhové, patří i přesto vám. Stejně jako si jste jisti tím, že jste vlastníky těchto peněz, tak musíte mít přesvědčení, že to jste vy, kdo existuje a vystupuje ve všech bytostech. Stejně jako je někdo velice znepokojen a dělá si starosti, když jeho dítě onemocní, protože cítí obavy ze ztráty, podobně byste měli mít pocit, že všechny činnosti ve světě jsou vaše vlastní činy, a že vším pronikáte.

Ráno, 30. 11. 1934

 

Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Siddharaméšvar Maharadž Ki Dže

Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Nisargadatta Maharadž Ki Džej 

další kapitoly z knihy ´Vše je iluze´ jsou v "Textech na pokračování"

překlad Aleš Adámek