Zpívání bhadžanů v Praze v klubu "Malý velký strom" - od října 2018 do dubna 2019

Úterý: 16.4. 2019 od 18.30 do 20.30 (sraz před budovou, poté jsme uvnitř klubu, v případě pozdního příchodu volejte)
Adresa: Dobrovskeho 16, Praha 7, (zast. tramvaje Letenské naměstí)

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2018    2019
2.10.      8.1. 
16.10.      22.1. 
13.11.      5.2. 
27.11.      18.2 
18.12.      5.3. 
31.12.      19.3. 
      2.4.
      16.4. 
      30.4. 

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanech


 

Šrí Nisargadatta Maharádž:

V nakladatelství Dybbuk právě vychází nová kniha rozhovorů se Šrí Nisargadatta Maharadžem „Nic je vše“. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: https://www.kosmas.cz/knihy/222738/nic-je-vse/. (Brzy bude možné zakoupit i elektronickou verzi.)

Více informací v sekci Tištěné knihy.


Šrí Siddharaméšvar Maharádž:

V nakladatelství Argo vyšel nový překlad knihy Šrí Siddharáméšvara Mahárádže: Klíč k poznání Já. Součástí tohoto vydání je také překlad kratšího díla s názvem Zlatý den. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: http://www.kosmas.cz/knihy/214128/klic-k-poznani-ja/

"Jestliže chceme vyšroubovat šroub, musíme s ním točit na opačnou stranu. Jestliže mysl vedenou intelektem nasměrujeme k Já, bude pohlcena Já."

Více informací v sekci Tištěné knihy

Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

25. Poznejte, že jste Já v srdci všech (z knihy Vše je iluze)

5. 11. 2014 - Aleš

Když sebe chápete jako Jediné Já, přebývající v srdci všech, pak jste tím, kdo chodí, konzumuje potravu, mluví, atd. Vaší zkušeností je fakt, že jste „touto Silou“ a získáváte „tuto Pravomoc“. Uvědomte si, že jste Já, životní síla ve všech. Vy a slunce, měsíc a hvězdy jsou Jedno. Vaše životní energie dává život všemu. Všichni se přemisťují díky vaší Síle pohybu. Všichni chodí díky vaší životní energii. Musíte si být touto Silou  ......................

25. Poznejte, že jste Já v srdci všech

 

Je to ego, které podněcuje smyslové orgány všech lidí. 330 miliónů druhů božstev dohlíží nad smyslovými orgány. Božstva jsou skrytá, neviditelná. Jeden lakh (množství sto tisíc – 100 000) je lakša, což značí „pozornost“. Pokud je pozornost individuality (džíva) zaměřena směrem ven na objekty, promění se ve statisíce věcí. Životní silou všech božstev (smyslů) je Já, které se od nich liší. Proto On (Já) je jejich „skutečným vlastníkem“.

Entita, prohlašující „moje mysl“ a „můj intelekt“, je odlišná od mysli a intelektu. Musíte si uvědomit, že jste Já, jenž vše oživuje, neboli je životní sílou za všemi smyslovými orgány. Pouze On, tedy Já, zná Samo Sebe. Není poznatelné smysly. Jste-li si jisti tím, že máte „Sílu“, pak jsou vaše pokyny uposlechnuty. Vaše „Síla“ je přijata všemi bytostmi, i tygry, hady, přízraky, a dokonce i pěti elementy. Pokud se držíte konceptu, že jste touto životní energií, životní silou (čajtanja), pak získáváte sílu, která oživuje všechny smyslové orgány. Když sebe chápete jako Jediné Já, přebývající v srdci všech, pak jste tím, kdo chodí, konzumuje potravu, mluví, atd. Vaší zkušeností je fakt, že jste „touto Silou“ a získáváte „tuto Pravomoc“. Uvědomte si, že jste Já, životní síla ve všech. Vy a slunce, měsíc a hvězdy jsou Jedno. Vaše životní energie dává život všemu. Všichni se přemisťují díky vaší Síle pohybu. Všichni chodí díky vaší životní energii. Musíte si být touto Silou jistí.

Existovat, objevit se a později zmizet, to jsou dvě kvality světa. Všechny věci existují ze Mě (Já) a kdykoliv je vnímáte, pak jen díky Mně (Já). Měli byste být přesvědčeni o tom, že jste vše projevené ve světě. Musíte mít tuto realizaci. Denní peněžní hotovost, třebaže ji vyzvednou vaši sluhové, patří i přesto vám. Stejně jako si jste jisti tím, že jste vlastníky těchto peněz, tak musíte mít přesvědčení, že to jste vy, kdo existuje a vystupuje ve všech bytostech. Stejně jako je někdo velice znepokojen a dělá si starosti, když jeho dítě onemocní, protože cítí obavy ze ztráty, podobně byste měli mít pocit, že všechny činnosti ve světě jsou vaše vlastní činy, a že vším pronikáte.

Ráno, 30. 11. 1934

 

Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Siddharaméšvar Maharadž Ki Dže

Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Nisargadatta Maharadž Ki Džej 

další kapitoly z knihy ´Vše je iluze´ jsou v "Textech na pokračování"

překlad Aleš Adámek