Zpívání bhadžanů v Praze - do září 2019

  • od října 2019 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      

26.11. Klub MalýVelký strom

     

3.12.  Klub MalýVelký strom

     

17.12. Klub MalýVelký strom

     

31.12. Klub MalýVelký strom

     

 

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

12. Nezajímejte se o objektivní věci (z knihy Vše je iluze)

23. 7. 2014 - Aleš

Musíte se naučit rozlišovat mezi Já (Átman) a ne-Já (iluze). Jakmile jste přesvědčeni o tom, že vaší přirozeností je blaženost a všechny objekty jsou také blaženost, potom již přirozeně nemáte zájem zabývat se objektivními věcmi. Vaše mysl pak říká: „Nic nechci.“ Budete se cítit trapně (hanebně) při ......................

Našimi nejhoršími nepřáteli není nikdo jiný než my sami. Jsme to my, kdo překáží vlastnímu štěstí. Jste příčina svého konceptuálního poznání. Vše, co vykonáte, bude dosaženo pouze v tomto „světě iluze“. Touha je spoutanost a absence touhy je Brahman. Měli byste meditovat na Já, abyste odstranili připoutanost. Pokud nepřetržitě zůstáváme v naší pravé přirozenosti, touha po objektech v iluzi odpadne. Nejvyšší Já, Paramátman, po ničem netouží. Nepotřebuje nějaký kopanec. Zato vaše tělo si to zaslouží. Měli byste žít s poznáním této skutečnosti v mysli.

Musíte se naučit rozlišovat mezi Já (Átman) a ne-Já (iluze). Jakmile jste přesvědčeni o tom, že vaší přirozeností je blaženost a všechny objekty jsou také blaženost, potom již přirozeně nemáte zájem zabývat se objektivními věcmi. Vaše mysl pak říká: „Nic nechci.“ Budete se cítit trapně (hanebně) při touze po něčem z tohoto světa, podobně jako si žena nepřeje mít knír. Jsem stále bezforemný a za třemi kvalitami (gunami). K čemu jsou mi objekty tohoto světa? Pokud zůstanete s tímto postojem, zanícení pro objekty je pryč. Stejně jako nebude kněz vychvalovat prostitutku, tak vy byste neměli vychvalovat svět, a tudíž byste k němu měli zůstat odtažití a přebývat tak v naprostém uvědomění si své pravé přirozenosti (svarúpa).

Ráno, 23. 11. 1934

 

další kapitoly z knihy ´Vše je iluze´ jsou v "Textech na pokračování"

překlad Aleš Adámek