Zpívání bhadžanů v Praze - do srpna 2020

  • od srpna 2020 do prosince 2020 zpívání od 18h - 20h.
  • Místo konání: Klub MalýVelký strom - Dobrovskeho 16, Praha 7, zast. tramvaje Letenské naměstí

    Datum akce: Nejbližší zpívání v Praze - bude upřesněno od 18.00 do 20.00 h.

    Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Samradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

  • Sraz:  v 17:55 .h
2020      

bude upřesněno -

MalýVelký strom, Praha

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468

Další informace o bhadžanech


Nová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Jsem nezrozen přeložená z anglického originálu I am Unborn vznikla z poznámek prof. Damodara Lunda během jeho návštěv Šrí Nisargadatta Maharadže v letech 1979–1980. Manželka Kamala Lund (rovněž oddaná Šrí Maharadžovi) svolila, aby je do knižní podoby upravil Vidžaj Deshpande, a to pod podmínkou, že bude kniha na internetu zdarma dostupná.


proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Existují nějaké chyby? (Šrí Randžit Maharádž: z knihy Illustion vs. Reality II)

26. 4. 2014 - David

Otázka: Pokud neexistuje správné ani špatné, existují z vašeho pohledu nějaké chyby nebo je vše vždy správně?
Šrí Randžit Mahárádž: Co má být správně, když je všechno nic? Nic neexistuje, takže co je správné? Existuje pouze Skutečnost. Jediná věc je skutečná, a ani to není věc. Proto říkáme, že vše je On.

Z čeho pochází poznání (vědomí)? Z nuly. Jak by mohlo být poznání (vědomí) skutečné, když pochází z nuly? Nic není skutečné. Pokud nic není skutečné, nemůže být nic ani správně. Říkat, že tohle je dobré a tohle je špatné, to je jen práce mysli. Jsou to myšlenky. Ať se děje cokoli, není to skutečné. Ale vaše mysl vám tvrdí, že to je skutečné. Co s tím?

Ve spánku jste v naprosté nevědomosti. Máte zavřené oči. Jste ve stavu nuly. Pak přijdou myšlenky a objeví se sen. Kdo stvořil sen? Objevil se z nuly. Ve snu vidíte sami sebe. Jíte, spíte a děláte všechno stejně jako když bdíte. Ve snu se může stát cokoli. Můžete se oženit a mít děti. Kam se to poděje, jakmile se probudíte? A kdo to stvořil? Ten, kdo to stvořil také pochází z nuly. Jak by mohlo být skutečné to, co stvořil neskutečný stvořitel? Všechno to pochází z nuly. Z nuly pochází mnoho věcí, ale žádná z nich není skutečná.

Randžit Mahárádž v portrétech
Z knihy Illustion vs. Reality II, satsang 6.9. 1999, přeložil David Dostal