Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Existují nějaké chyby? (Šrí Randžit Maharádž: z knihy Illustion vs. Reality II)

26. 4. 2014 - David

Otázka: Pokud neexistuje správné ani špatné, existují z vašeho pohledu nějaké chyby nebo je vše vždy správně?
Šrí Randžit Mahárádž: Co má být správně, když je všechno nic? Nic neexistuje, takže co je správné? Existuje pouze Skutečnost. Jediná věc je skutečná, a ani to není věc. Proto říkáme, že vše je On.

Z čeho pochází poznání (vědomí)? Z nuly. Jak by mohlo být poznání (vědomí) skutečné, když pochází z nuly? Nic není skutečné. Pokud nic není skutečné, nemůže být nic ani správně. Říkat, že tohle je dobré a tohle je špatné, to je jen práce mysli. Jsou to myšlenky. Ať se děje cokoli, není to skutečné. Ale vaše mysl vám tvrdí, že to je skutečné. Co s tím?

Ve spánku jste v naprosté nevědomosti. Máte zavřené oči. Jste ve stavu nuly. Pak přijdou myšlenky a objeví se sen. Kdo stvořil sen? Objevil se z nuly. Ve snu vidíte sami sebe. Jíte, spíte a děláte všechno stejně jako když bdíte. Ve snu se může stát cokoli. Můžete se oženit a mít děti. Kam se to poděje, jakmile se probudíte? A kdo to stvořil? Ten, kdo to stvořil také pochází z nuly. Jak by mohlo být skutečné to, co stvořil neskutečný stvořitel? Všechno to pochází z nuly. Z nuly pochází mnoho věcí, ale žádná z nich není skutečná.

Randžit Mahárádž v portrétech
Z knihy Illustion vs. Reality II, satsang 6.9. 1999, přeložil David Dostal