Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od lenda 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      
28.1. Klub MalýVelký strom        

11.2. Klub MalýVelký strom 

     

3.3. Klub MalýVelký strom

     

17.3. Klub MalýVelký strom 

     

 31.3. Klub MalýVelký strom
14.4. Klub MalýVelký strom
28.4. Klub MalýVelký strom

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Články

Existují nějaké chyby? (Šrí Randžit Maharádž: z knihy Illustion vs. Reality II)

26. 4. 2014 - David

Otázka: Pokud neexistuje správné ani špatné, existují z vašeho pohledu nějaké chyby nebo je vše vždy správně?
Šrí Randžit Mahárádž: Co má být správně, když je všechno nic? Nic neexistuje, takže co je správné? Existuje pouze Skutečnost. Jediná věc je skutečná, a ani to není věc. Proto říkáme, že vše je On.

Z čeho pochází poznání (vědomí)? Z nuly. Jak by mohlo být poznání (vědomí) skutečné, když pochází z nuly? Nic není skutečné. Pokud nic není skutečné, nemůže být nic ani správně. Říkat, že tohle je dobré a tohle je špatné, to je jen práce mysli. Jsou to myšlenky. Ať se děje cokoli, není to skutečné. Ale vaše mysl vám tvrdí, že to je skutečné. Co s tím?

Ve spánku jste v naprosté nevědomosti. Máte zavřené oči. Jste ve stavu nuly. Pak přijdou myšlenky a objeví se sen. Kdo stvořil sen? Objevil se z nuly. Ve snu vidíte sami sebe. Jíte, spíte a děláte všechno stejně jako když bdíte. Ve snu se může stát cokoli. Můžete se oženit a mít děti. Kam se to poděje, jakmile se probudíte? A kdo to stvořil? Ten, kdo to stvořil také pochází z nuly. Jak by mohlo být skutečné to, co stvořil neskutečný stvořitel? Všechno to pochází z nuly. Z nuly pochází mnoho věcí, ale žádná z nich není skutečná.

Randžit Mahárádž v portrétech
Z knihy Illustion vs. Reality II, satsang 6.9. 1999, přeložil David Dostal