Zpívání bhadžanů v Praze - do září 2019

  • od října 2019 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub MalýVelký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      
17.12. Klub MalýVelký strom       

31.12. Klub MalýVelký strom

     

14.1. Klub MalýVelký strom

     

28.1. Klub MalýVelký strom 

     

11.2. Klub MalýVelký strom 

     

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Shri Dattatray Dharmayya Poredi

Shri Dattatray Dharmayya Poredi byl význačným žákem Šrí Siddharáméšvara Maharádže. Pocházel ze Šolapuru a byl soudním obhájcem. Napsal mnoho krásných bhadžanů, které čerpají nektar z učení jeho Sadgurua. Některé jeho bhadžany byly zařazeny do čtyř základních bhadžanů a jiné patří do bhadžanů, které jsou zpívány při slavnostních příležitostech.

O rozšíření učení svého Mistra Šrí Siddharáméšvara Maharádže se zasloužil také tím, že zaznamenal jeho promluvy a vznikla tak slavná kniha "Adhyatma Jnanachi Gurukilli", která později zásluhou Randžita Mahárádže vyšla i v angličtině pod názvem Master Key to Self-Realization. (Český překlad: Univerzální Klíč k Seberealizaci nebo společně s Amrutlaya 1 - Šrí Satguru Siddharaméšvar Maharadž - Univerzální Klíč k Seberealizaci & Amrut Laja 1.)