Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

 • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
 • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Fotogalerie následovníků učení Šrí Nisargadatta Maharadže

Následovníci učení Šrí Nisargadatta Maharadže

Fotografie následovníků učení Šrí Nisargadatta Maharadže, kteří žijí v Indii. Mistr každého z nich vedl originálním způsobem k poznání své přirozenosti (swarupa). Při setkání s nimi jsme měli možnost slyšet jejich vlastní zkušenost pochopení Sebe sama. Navíc jsme s nimi měli možnost zpívat stejné bhadžány, které zpívali se svým Mistrem, vyslechli si mnoho zajímavých historek ze života Maharadže, a útržky jejich vzpomínek, které se nikde neuveřejnily. Dva z nich (Mr. Ramakant a Mr.Shetti) nyní také učí a zasvěcují adepty mantrou v tradici Navnath Sampradaya. Jsme rádi, že jsme viděli autentické projevy oddanosti a spontaneity v projevu těchto skutečných žáků opravdového Mistra, při nichž se rozdíl mezi žákem a Mistrem vytrácí a zůstává tu jen pravá přirozenost - jedna jediná.

Popisky k fotografiím:

 • 1. Návštěva u Mr. S. Mularpatana
 • 2.- 4. Mr. Awhad - s Maharadžem strávil přes 20 let. Díky němu vyšla tento rok nová kniha přednášek Šrí Siddharaméšwara, které byly sesbírány ze zápisků Šrí Maharadže v době, co navštěvoval svého Mistra Siddharaméšwara.
 • 5. Mr. Shetti - nyní učí a zasvěcuje adepty mantrou tradice Navnath Sampradája.
 • 6. S Udajem Naikem jsme se setkali při první návštěvě samádhi Šrí Nisargadatta Mahardže.
 • 7. Dr. Gore - dlouholetá oddaná Šrí Maharadže.
 • 8.-10. Dlouhodobý oddaný Šrí Maharadže během promluvy v Pandgani, kde se konala saptha žáků Šrí Randžita Maharadže. Jeho manželka na dalších dvou obr. 9-10 (modrofialové sárí) je rovněž oddaná Šrí Maharadžovi. Mají spolu tři děti, které následují učení Šrí Randžita Maharadže.
 • 11. David Godman navštívil Šrí Maharadže v Bombaji. Na svých internetových stránkách má rozhovor, ve kterém na toto období vzpomíná. (www.davidgodman.org)
 • 12. Návštěva u Mr. S. Mularpatana
 • 13.-14. Vanaja
 • 15. Mai - v posledních letech Maharadžova života byla jeho masérkou. Nyní žije v Tiruvanamalai, blízko Ramanašramu.
 • 16. Návštěva u manželů Gaitonde, kteří byli také překladateli Šrí Maharadže.
 • 17.-19. Setkání s Mr. Ramakantem, který s Šrí Maharadžem strávil přes 30 let. Nyní také učí a zasvěcuje adepty mantrou tradice Navnath Sampradája.