Zpívání bhadžanů v Praze v klubu "Malý velký strom" - od října 2018 do dubna 2019

Úterý: 16.4. 2019 od 18.30 do 20.30 (sraz před budovou, poté jsme uvnitř klubu, v případě pozdního příchodu volejte)
Adresa: Dobrovskeho 16, Praha 7, (zast. tramvaje Letenské naměstí)

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2018    2019
2.10.      8.1. 
16.10.      22.1. 
13.11.      5.2. 
27.11.      18.2 
18.12.      5.3. 
31.12.      19.3. 
      2.4.
      16.4. 
      30.4. 

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanech


 

Šrí Nisargadatta Maharádž:

V nakladatelství Dybbuk právě vychází nová kniha rozhovorů se Šrí Nisargadatta Maharadžem „Nic je vše“. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: https://www.kosmas.cz/knihy/222738/nic-je-vse/. (Brzy bude možné zakoupit i elektronickou verzi.)

Více informací v sekci Tištěné knihy.


Šrí Siddharaméšvar Maharádž:

V nakladatelství Argo vyšel nový překlad knihy Šrí Siddharáméšvara Mahárádže: Klíč k poznání Já. Součástí tohoto vydání je také překlad kratšího díla s názvem Zlatý den. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: http://www.kosmas.cz/knihy/214128/klic-k-poznani-ja/

"Jestliže chceme vyšroubovat šroub, musíme s ním točit na opačnou stranu. Jestliže mysl vedenou intelektem nasměrujeme k Já, bude pohlcena Já."

Více informací v sekci Tištěné knihy

Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Fotogalerie následovníků učení Šrí Nisargadatta Maharadže

Následovníci učení Šrí Nisargadatta Maharadže

Fotografie následovníků učení Šrí Nisargadatta Maharadže, kteří žijí v Indii. Mistr každého z nich vedl originálním způsobem k poznání své přirozenosti (swarupa). Při setkání s nimi jsme měli možnost slyšet jejich vlastní zkušenost pochopení Sebe sama. Navíc jsme s nimi měli možnost zpívat stejné bhadžány, které zpívali se svým Mistrem, vyslechli si mnoho zajímavých historek ze života Maharadže, a útržky jejich vzpomínek, které se nikde neuveřejnily. Dva z nich (Mr. Ramakant a Mr.Shetti) nyní také učí a zasvěcují adepty mantrou v tradici Navnath Sampradaya. Jsme rádi, že jsme viděli autentické projevy oddanosti a spontaneity v projevu těchto skutečných žáků opravdového Mistra, při nichž se rozdíl mezi žákem a Mistrem vytrácí a zůstává tu jen pravá přirozenost - jedna jediná.

Popisky k fotografiím:

 • 1. Návštěva u Mr. S. Mularpatana
 • 2.- 4. Mr. Awhad - s Maharadžem strávil přes 20 let. Díky němu vyšla tento rok nová kniha přednášek Šrí Siddharaméšwara, které byly sesbírány ze zápisků Šrí Maharadže v době, co navštěvoval svého Mistra Siddharaméšwara.
 • 5. Mr. Shetti - nyní učí a zasvěcuje adepty mantrou tradice Navnath Sampradája.
 • 6. S Udajem Naikem jsme se setkali při první návštěvě samádhi Šrí Nisargadatta Mahardže.
 • 7. Dr. Gore - dlouholetá oddaná Šrí Maharadže.
 • 8.-10. Dlouhodobý oddaný Šrí Maharadže během promluvy v Pandgani, kde se konala saptha žáků Šrí Randžita Maharadže. Jeho manželka na dalších dvou obr. 9-10 (modrofialové sárí) je rovněž oddaná Šrí Maharadžovi. Mají spolu tři děti, které následují učení Šrí Randžita Maharadže.
 • 11. David Godman navštívil Šrí Maharadže v Bombaji. Na svých internetových stránkách má rozhovor, ve kterém na toto období vzpomíná. (www.davidgodman.org)
 • 12. Návštěva u Mr. S. Mularpatana
 • 13.-14. Vanaja
 • 15. Mai - v posledních letech Maharadžova života byla jeho masérkou. Nyní žije v Tiruvanamalai, blízko Ramanašramu.
 • 16. Návštěva u manželů Gaitonde, kteří byli také překladateli Šrí Maharadže.
 • 17.-19. Setkání s Mr. Ramakantem, který s Šrí Maharadžem strávil přes 30 let. Nyní také učí a zasvěcuje adepty mantrou tradice Navnath Sampradája.