Zpívání bhadžanů v Praze v Divoké Šárce - od května 2019 do září 2019

  •  v květnu v úterý 1 x a to 28.5. od 18 hod.,
  • v červnu, červenci a srpnu 2 x měsičně v pondělí od 18,30 - 21h.
    Někdy zde bude i po zpívání posezení u ohně.

Úterý: 28.5. 2019 od 18.00 do 20.30 (Divoká Šárka); od června do srpna v pondělí od 18,30 - 21,00
Adresa: Praha, louka v Divoké Šárce - v případě deště se schováme v altánu. 
Sraz:  v 17:45 na konečné tramvají 20, 26 "Divoká Šárka"

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      
17.,18.,19.5       
28.5.       
3.6.       
17.6.       
1.7.       
15.7.       
29. 7.      
12.8.      
 26.8.      

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanech


 

Šrí Nisargadatta Maharádž:

V nakladatelství Dybbuk právě vychází nová kniha rozhovorů se Šrí Nisargadatta Maharadžem „Nic je vše“. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: https://www.kosmas.cz/knihy/222738/nic-je-vse/. (Brzy bude možné zakoupit i elektronickou verzi.)

Více informací v sekci Tištěné knihy.


Šrí Siddharaméšvar Maharádž:

V nakladatelství Argo vyšel nový překlad knihy Šrí Siddharáméšvara Mahárádže: Klíč k poznání Já. Součástí tohoto vydání je také překlad kratšího díla s názvem Zlatý den. Kniha je k dostání ve většině knihkupectví anebo je možné ji koupit online: http://www.kosmas.cz/knihy/214128/klic-k-poznani-ja/

"Jestliže chceme vyšroubovat šroub, musíme s ním točit na opačnou stranu. Jestliže mysl vedenou intelektem nasměrujeme k Já, bude pohlcena Já."

Více informací v sekci Tištěné knihy

Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Zahraniční odkazy

Nisargadatta.net
Stránky věnované dílu Šrí Nasargadatty Maharadže. Naleznte zde mnoho informací o něm i o jeho učení.

http://nisargadatta.org
Nejpřehlednější website věnovaný Šrí Nisargadatta Maharadžovi (vytvořil jeho indický oddaný Manu Namasivayam) se zajimavými fotografiemi, videem a knihami, které jsou volně ke stažení. Jsou zde také autentické příběhy adeptů vzešlé ze setkání s Maharadžem.

www.nisargadatta.in
Stránka věnovaná Šrí Nisargadatta Maharadžovi, kterou vytvořila skupina jeho indických oddaných. Jsou zde zajimavé fotografie, kompilace ze 7 knih rozhovorů s tímto mistrem, a přehledná mapa pojmů z jeho učení.

RanjitMaharaj.com
Stránky žáků Šrí Randžita Mahárádže z Francie. Jsou zde fotografie, ukázky z knih, které zatím ve Francii vyšly i přehled o různých knihách, které od Šrí Randžita Mahárádže vyšli různě na světě. (pouze ve francouzštině)

Sadguru.com
Stránky věnované tradici Navnath Sampradeja. Jsou zde ukázky rozhovorů jak v textové, tak i ve zvukové podobě.

Lakshyan Schanzer: Setkání s Šrí Nisargadatta Maharadžem
Na teto stránce najdete zážitky Lakshyana během návštěvy Šrí Maharadže v roce 1978.

David Godman
Stránky věnované Ramana Maharišimu a jeho učení. David Godman žije v Ramanášramu a vydává knížky o advita védantě. Na jeho stránkách naleznete velké množství nejrůznějších informací.

Ramana Maharshi
Stránky věnované Ramana Maharišimu. Najdete zde mnoho fotografií, volně stažitelných textů a casopisy Mountain Path, bhadjany a vše ze života velkého světce Ramana Maharišiho.

Amigo
Stránky advaitového časopisu Amigo, kde najdete různorodé články, které se týkají neduality (předně od současných západních autorů).

Satsang worldwide
Stránky, které obsahují celosvětovou databázi kontaktů na skupiny či jednotlivce činné v duchovní oblasti (není ale zatím moc plná).

Sadguru.us
Stránky věnované Šrí Randžitu Maharadžovi a Šrí Siddharaméšvarovi Maharadžovi. Kromě textů zde naleznete i zvukové nahrávky a videa.

Tukaram
Mnohojazyčné stránky věnované životu a dílu slavného indického básníka-světce Tukáráma.

The InnerQuest
Anglicko francouzské stránky, na kterých se můžete přečíst něco z díla různých advaitových guruů. Např.  Šrí Randžita Maharadže, Šrí Nisargadatty Mharadže, Šrí H. W. L. Púndži...

Dasbodh
Stránka věnované knize Dásbódh od Šrí Rámdáse. Jsou zde různé informace a hlavní část obsahu tvoří nový anglický překlad této knihy, které je zde postupně uveřejňován.