Zpívání bhadžanů v Praze - do září 2019

  • od října 2019 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
    Místo konání:  Klub Malý velký strom,
  • Praha - Dobrovskeho 16, Praha 7,

    zast. tramvaje Letenské naměstí

Sraz:  v 18:50h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2019      

24.9. 

Klub Malý velký strom

 

     
1.10. 
Klub Malý velký strom
     
15.10. 
Klub Malý velký strom
     
       
       
       
       

Info: Aleš (tel. 777050958) a Martin (tel. 725219468)

Další informace o bhadžanechNová kniha:

obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Zahraniční odkazy

Nisargadatta.net
Stránky věnované dílu Šrí Nasargadatty Maharadže. Naleznte zde mnoho informací o něm i o jeho učení.

http://nisargadatta.org
Nejpřehlednější website věnovaný Šrí Nisargadatta Maharadžovi (vytvořil jeho indický oddaný Manu Namasivayam) se zajimavými fotografiemi, videem a knihami, které jsou volně ke stažení. Jsou zde také autentické příběhy adeptů vzešlé ze setkání s Maharadžem.

www.nisargadatta.in
Stránka věnovaná Šrí Nisargadatta Maharadžovi, kterou vytvořila skupina jeho indických oddaných. Jsou zde zajimavé fotografie, kompilace ze 7 knih rozhovorů s tímto mistrem, a přehledná mapa pojmů z jeho učení.

RanjitMaharaj.com
Stránky žáků Šrí Randžita Mahárádže z Francie. Jsou zde fotografie, ukázky z knih, které zatím ve Francii vyšly i přehled o různých knihách, které od Šrí Randžita Mahárádže vyšli různě na světě. (pouze ve francouzštině)

Sadguru.com
Stránky věnované tradici Navnath Sampradeja. Jsou zde ukázky rozhovorů jak v textové, tak i ve zvukové podobě.

Lakshyan Schanzer: Setkání s Šrí Nisargadatta Maharadžem
Na teto stránce najdete zážitky Lakshyana během návštěvy Šrí Maharadže v roce 1978.

David Godman
Stránky věnované Ramana Maharišimu a jeho učení. David Godman žije v Ramanášramu a vydává knížky o advita védantě. Na jeho stránkách naleznete velké množství nejrůznějších informací.

Ramana Maharshi
Stránky věnované Ramana Maharišimu. Najdete zde mnoho fotografií, volně stažitelných textů a casopisy Mountain Path, bhadjany a vše ze života velkého světce Ramana Maharišiho.

Amigo
Stránky advaitového časopisu Amigo, kde najdete různorodé články, které se týkají neduality (předně od současných západních autorů).

Satsang worldwide
Stránky, které obsahují celosvětovou databázi kontaktů na skupiny či jednotlivce činné v duchovní oblasti (není ale zatím moc plná).

Sadguru.us
Stránky věnované Šrí Randžitu Maharadžovi a Šrí Siddharaméšvarovi Maharadžovi. Kromě textů zde naleznete i zvukové nahrávky a videa.

Tukaram
Mnohojazyčné stránky věnované životu a dílu slavného indického básníka-světce Tukáráma.

The InnerQuest
Anglicko francouzské stránky, na kterých se můžete přečíst něco z díla různých advaitových guruů. Např.  Šrí Randžita Maharadže, Šrí Nisargadatty Mharadže, Šrí H. W. L. Púndži...

Dasbodh
Stránka věnované knize Dásbódh od Šrí Rámdáse. Jsou zde různé informace a hlavní část obsahu tvoří nový anglický překlad této knihy, které je zde postupně uveřejňován.