Zpívání bhadžanů v Praze - do ledna 2020

  • od ledna 2020 do května 2020 zpívání v Úterý od 19h - 21h.
  • Praha

Sraz:  v 18:00h

Program: Zpívání bhadžanů tradice Navnath Sampradája, meditace a čtení textů těchto mistrů, diskuse.

2020      

9.5. Praha

 

     

Info: Aleš 777050958 a Martin 725219468, Fero 774130579

Další informace o bhadžanechNová kniha:

proste_budte_n.jpgKniha Prostě buďte! se skládá ze tří částí (Sebepoznání a Seberealizace; Zápisky Jean Dunn; Vědomí a Absolutno) a každá předkládá učení Šrí Nisargadatta Maharadže, které nám zprostředkovala Jeho oddaná žačka Jean Dunn. Maharadže navštívila po letech meditací strávených v Ramanášramu a účastnila se Jeho každodenních promluv až do roku 1981, kdy Maharadž opustil tělo. Vztah Jean Dunn s Maharadžem je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka, který se zakládá na naprosté víře ve slova Sadgurua a touze po Pravdě. Třetí část této knihy obsahuje vrcholné promluvy Šrí Nisargadatta Maharadže, které Jean Dunn s Maharadžovym požehnáním přepsala z magnetofonových pásků a vydala knižně.
Tištěný titul je možné si objednat na e-mailech: gabinastefanikov@yahoo.com (Gabriela Adámková), alesadamek@centrum.cz (Aleš Adámek). Cena 240 Kč + poštovné.


obal_vidznana.jpgVyšla kniha Sadgurua Nisargadatta MaharadžeVidžňána. Zmizení pocitu bytí“. Titul je souhrnem 159 nirupan, které v jazyce maráthí zaznamenal Maharadžův oddaný Dinkar Kshirsagar a do angličtiny je přeložil Maharadžův dlouholetý překladatel Mohan Gaitonde. "Prospěch ze čtení těchto slov bude přímo úměrný míře vašeho ukotvení neboli usebranosti. Nejde o to někam odejít či něco dělat. Vy už To, co chcete realizovat, jste. Nejde o to, že byste se měli něčím stát, ale o to, abyste se ustálili ve svém ryzím bytí. Samotný váš zájem o tyto promluvy naznačuje, že se ve vás rodí Sebepoznání."

Kniha vyšla v nakladatelství dybbuk.


Audio/Video ukázka:

Nisargadatta Maharádž - Citáty a fotky

Odkazy

Cizojazyčné stránky

Nisargadatta.net

Stránky věnované dílu Šrí Nasargadatty Maharadže. Naleznte zde mnoho informací o něm i o jeho učení.

 

http://nisargadatta.org

Nejpřehlednější website věnovaný Šrí Nisargadatta Maharadžovi (vytvořil jeho indický oddaný Manu Namasivayam) se zajimavými fotografiemi, videem a knihami, které jsou volně ke stažení. Jsou zde také autentické příběhy adeptů vzešlé ze setkání s Maharadžem.

 

Sadguru.com

Stránky věnované Šrí Randžitu Maharadžovi. Jsou zde ukázky rozhovorů jak v textové, tak i ve zvukové podobě.

 

Advaita Vision
Advaita Vision is the re-launch of advaita.org.uk. We will be bringing you the best of Advaita, from  strict Traditional to cutting-edge Neo-Advaita.

 

 

Holy Books

Na teto stránce najdete volně ke stažení knihy Šrí Nisargadatta Maharadže - I Am That, Ultimate Medicine a dal..

 

 

 L. Schanzer: Setkání s Šrí Nisargadatta Maharadžem

Na teto stránce najdete zážitky Lakshyana během návštěvy Šrí Maharadže v roce 1978.

 

David Godman

Stránky věnované Ramana Maharišimu a jeho učení. David Godman žije v Ramanášramu a vydává knížky o advita védantě. Na jeho stránkách naleznete velké množství nejrůznějších informací.

 

Amigo

Stránky advaitového časopisu Amigo, kde najdete různorodé články, které se týkají neduality (předně od současných západních autorů).

 

Sadguru.us


Stránky věnované Šrí Randžitu Maharadžovi a Šrí Siddharaméšvarovi Maharadžovi. Kromě textů zde naleznete i zvukové nahrávky a videa.

 

Dasbodh

Stránka věnované knize Dásbódh od Šrí Rámdáse. Jsou zde různé informace a hlavní část obsahu tvoří nový anglický překlad této knihy, které je zde postupně uveřejňován.

 

The InnerQuest

Anglicko francouzské stránky, na kterých se můžete přečíst něco z díla různých advaitových guruů. Např.  Šrí Randžita Maharadže, Šrí Nisargadatty Mharadže, Šrí H. W. L. Púndži...

 

Wikipedia Article

Wikipedia article on Nisargadatta Maharaj.

Nisargadatta.net

A silent meditation group in Boston Massachusetts dedicated the teachings of Nisargadatta Maharaj and Ramana Maharshi and HWL Poonjaji.

MaharajNisargadatta.Com

To disseminate the message of Nisargadatta and provide a platform for all seekers who are in search of their true identity, the Pure Awareness.

AbideInSelf.com

Nirgunache Bheti & Tatvamasi - the first biographical films based on brief life history as well as the core teachings of Sri Nisargadatta Maharaj

Neti Neti Films

Neti Neti Films mission is to promote and diffuse the work of the uncelebrated master of non duality, Sri Nisargadatta Maharaj.

Nisargadatta Maharaj’s Audio Tapes

Audio talks of Nisargadatta Maharaj recorded by Ms.Vanaja during the discourses.

Facebook group - Nisargadatta Maharaj

Facebook group for Nisargadatta related posts.

Itisnotreal.com

by Ed Muzika a student of Jean Dunn as well as Robert Adams

Mirage Library

By Stephen H.Wolinsky, disciple of Maharaj, the purpose of which is to make available free online books and CDs that are either new or out of print.

Enlightened-spirituality

Sri Nisargadatta Maharaj, Life & Teachings of Bombay's Fiery Sage of Liberating Wisdom - Reminiscences of wonderful times spent with Sri Maharaj in Jan 1981.

Sailor Bob Adamson

Found the peace he was seeking in the presence of Sri Nisargadatta Maharaj in the 70's. Held weekly talks for visitors from all over the world for 30 years. Many come to his home or call him to discover the same Presence Awareness of which he speaks.

 

 

 

České stránky

V. V. Brahmam

Oficiální stránky věnované Šrí V. V. Brahmamovi. Jsou zde ifnormace o jeho ášramu, fotografie, texty i zvukové záznamy přednášek.

 

Turija.cz

Stránky věnované učení Raméše Balsekara, Šrí Nisargadatta Maharadže a Ramany Maharišiho. Kromě textů zde naleznete i řadu zvukových nahrávek a videí.

 

Avatar

Známé české nakladatelství vydávající duchovní literaturu (předně manželů Tomášových, ale i mnohá advaitová díla)

 

www.SatGuru.cz

SatGuru.cz

Duchovní informační server